Dopravní situace v Žilinském kraji

Název práce: Dopravná situácia v Žilinskom kraji
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom tejto bakalárskej práce je zhodnotenie dopravnej situácie v Žilinskom kraji na Slovensku, ktorá odhaľuje jej slabé stránky. Práca je rozdelená do dvoch častí. V prvej časti je vysvetlená teória potrebná pre správne pochopenie daných termínov v náväznej praktickej časti. V praktickej časti je predstavený Žilinský kraj spolu s mestom Žilina, ich história, kultúra a turizmus. Uvedená je aktuálna situácia v oblasti dopravy, z ktorej je potom vyvodené skúmanie prípadných nedostatkov. V závere sú obsiahnuté zistené nedostatky, na základe ktorých sú odvodené návrhy na zlepšenie tejto situácie.
Klíčová slova: dopravná situácia; verejná hromadná doprava; Žilinský kraj
Název práce: Dopravní situace v Žilinském kraji
Jazyk práce: Slovensky
Cílem této práce je zhodnocení dopravní situace v Žilinském kraji na Slovensku, která odhaluje její slabé stránky. Práce je rozdělena do dvou částí. V první části je vysvětlena teorie potřebná pro správné pochopení daných termínů v návazné praktické části. V praktické části je představen Žilinský kraj spolu s městem Žilina, jejich historie, kultura a turismus. Uvedena je aktuální situace v oblasti dopravy, ze které je pak vyvozeno zkoumání případných nedostatků. V závěru jsou obsaženy zjištěné nedostatky, na základě kterých jsou odvozeny návrhy na zlepšení této situace.
Klíčová slova: Žilinský kraj; veřejná hromadná doprava; dopravní situace
Název práce: Traffic situation in region Žilina
Jazyk práce: Slovensky
The aim of this bachelor thesis is to assess the traffic situation in the Žilina Region in Slovakia, which reveals its weaknesses. The thesis is divided into two parts. The first part explains the theory neccessary for the correct understanding of the given terms in the practical part. In this part, the Žilina Region is represented together with the city of Žilina and also their history, culture and tourism are mentioned. According to introduced current situation in the transport sector, the examination of the possible shortcomings is implied. In the conclusion there are indentified deficiencies, on the basis of which proposals are made to improve this situation.
Klíčová slova: traffic situation; region Žilina; public transport

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra logistiky