Fundraising neziskového kulturního projektu VILY Štvanice

Autor(ka) práce: Macháčková, Barbora
Vedoucí práce: Hucková, Barbara
Oponenti práce: Lindner, Milan
Práce je zaměřena na proces vzniku divadelní inscenace v podmínkách nezávislého divadelního souboru na konkrétním případu projektu pražské VILY Štvanice. Teoretická část pojednává o neziskovém sektoru se zaměřením nestátní neziskové organizace, vymezuje pojem fundraising a přibližuje formy divadelních institucí. Praktická část je věnována kulturnímu prostoru VILA Štvanice, konkrétně jejímu rezidenčnímu souboru Tygr v tísni a na příkladu inscenace Synáčci je provedena analýza jejího vzniku i s problémy, se kterými se setkala. Závěr poskytuje zhodnocení a možné řešení situace.
Klíčová slova: nezávislá divadla; neziskový sektor; Tygr v tísni; fundraising
Název práce: Fundraising of the non-profit cultural project of VILA Štvanice
Autor(ka) práce: Macháčková, Barbora
Vedoucí práce: Hucková, Barbara
Oponenti práce: Lindner, Milan
The work focuses on the process of creating a theatrical production under the conditions of an independent theater ensemble on a concrete case of the Prague VILLA Štvanice project. The theoretical part deals with the non-profit sector with the focus of non-governmental non-profit organization, defines the concept of fundraising and approximates the forms of theater institutions. The practical part is devoted to VILA Štvanice cultural area, specifically to its resident ensemble Tiger in Need and an example of the production of Synáčci is an analysis of its origin and the problems it has encountered. The conclusion provides assessment and possible solution of the situation.
Klíčová slova: independent theater; nonprofit sector; fundraising; Tygr v tísni

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská