Organizační architektura nadnárodních společností

Název práce: Organizační architektura nadnárodních společností
Autor(ka) práce: Kremenytska, Valeriia
Vedoucí práce: Malý, Milan
Oponenti práce: Velinov, Emil
Hlavním cílem bakalářské práce s názvem Organizační architektura nadnárodních společností je zpracování přehledu organizačních struktur, které jsou využívány současnými globálními společnostmi. Práce obsahuje analýzu jejích vývoje, principů fungování, kladů a záporů a příležitostí které přináší. Taky obsahuje popis základních pojmů spojených s organizační architekturou jako je globalizace, nadnárodní společnosti a organizační architektura. V poslední částí práce jsem se zaměřila na charakteristiku organizační architektury nadnárodní společností Škoda Auto. Svou pozornost jsem rovněž věnovala systému správy společností a zásad, kterými se táto firma řídí. Závěr práce obsahuje zobecnění získaných poznatků a zhodnocení organizační architektury společnosti Škoda Auto.
Klíčová slova: Organizační struktura; Nadnárodní společnosti; Globalizace; Škoda Auto
Název práce: Organizational architecture of multinational companies
Autor(ka) práce: Kremenytska, Valeriia
Vedoucí práce: Malý, Milan
Oponenti práce: Velinov, Emil
The main goal of the bachelor thesis Organizational Architecture of Multinational Companies is to elaborate the overview of organizational structures that are used by modern global companies. The thesis contains an analysis of such companies development, principles of functioning, pros and cons and the opportunities which these brings. It also contains a description of the basic concepts associated with organizational architecture such as globalization, multinational companies and organizational architecture. In the last part of my thesis I have focused on the organizational architectures characteristics of multinational company Škoda Auto. I have also paid my attention to the corporate governance system and the principles that govern this company. The conclusion of the thesis includes the generalization of the acquired knowledge and the evaluation of the organizational architecture of Škoda Auto.
Klíčová slova: Organizational structure; Multinational companies; Globalization; Škoda Auto

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu