Název práce: Spotrebné výdavky českých a slovenských domácností na konkrétne skupiny statkov po vstupe do EÚ
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca skúma vývoj spotrebných výdavkov na alkoholové nápoje a tabák českých a slovenských domácností po ich vstupe do Európskej únie. Práca je rozdelená do dvoch častí. V prvej, teoretickej časti sú vysvetlené jednotlivé pojmy, metodika a charakteristiky jednotlivých ukazovateľov. Praktická časť je venovaná analýze vývoja spotrebných výdavkov na zvolenú skupinu statkov v období 2004 - 2016. Na záver praktickej časti dochádza ku komparácii podielu výdavkov na konečnej spotrebe domácností medzi Českou a Slovenskou republikou. V závere práca dospieva k tomu, že spotreba týchto statkov nie je citlivá na zmeny cien.
Klíčová slova: HDP; Spotreba; Spotrebný kôš; Český štatistický úrad; Konečná spotreba domácností
Název práce: Spotřební výdaje českých a slovenských domácností na konkrétní skupiny statků po vstupu do EU
Jazyk práce: Slovensky
Bakalářská práce zkoumá vývoj spotřebních výdajů na alkoholové nápoje a tabák českých a slovenských domácností po jejich vstupu do Evropské unie. Práce je rozdělená do dvou části. V první, teoretické části jsou vysvětlene jednotlivé pojmy, metodika a charakteristiky jednotlivých ukazatelů. Praktická část je věnovaná analýze vývoje spotřebních výdajů na zvolenou skupinu statků v období 2004 - 2016. Na závěr praktické části dochází ke komparaci podílu výdajů na konečné spotřebě domácností mezi Českou a Slovenskou republikou. V závěre práce dospíva k tomu, že spotřeba těchto statků není citlivá na změny cen.
Klíčová slova: Spotřeba; Český statistický úřad; HDP; Spotřební koš; Konečná spotřeba domácností
Název práce: Consumer expenses of Czech and Slovak households on concrete goods after admission into the European Union
Jazyk práce: Slovensky
The thesis researches alcoholic beverages and tobacco consumption expenses development with Czech and Slovak households after admission of the two republics into the EU. In the first, theoretical part, specific terms, methodology and respective indicators are explained. The practical part is devoted to selected goods consumption expenses development analysis in the years 2004-2016. In the end of the practical part, contributions on total consumptions of Slovakia and the Czech Republic are compared. It is concluded in the thesis that the consumption of researched goods is not sensitive to price changes.
Klíčová slova: Consumption; GDP; Final consumption of households; Consumer basket; Czech Statistical Office

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra mikroekonomie