Použití metod projektového řízení při přípravě oslav státního svátku

Název práce: Použití metod projektového řízení při přípravě oslav státního svátku
Autor(ka) práce: Bílková, Lucie
Vedoucí práce: Hrůzová, Helena
Oponenti práce: Kašpárek, Ondřej
Práce se věnuje odhalení příčin organizačních problémů vznikajících při přípravě oslav státního svátku, Dne boje za svobodu a demokracii. Vteoretické části je nejprve charakterizován kulturní a neziskový sektor a specifika managementu nestátních neziskových organizací působících v kultuře, které pořádají kulturní eventy. Dále je objasněna podstata a klíčové části projektového managementu. Metodická část uvádí základnímetody, které je možné využít při sběru a analýze dat. V praktické části je potom popsána organizace oslav Dne boje za svobodu a demokracii Díky, že můžem na Národní třídě, která vykazuje znaky projektu. Pomocí analýzy dat získaných zúčastněným pozorováním a rozhovory se členy organizačního týmu je dále zkoumáno, se kterými konkrétními problémy se tým v průběhu příprav potýká, a následně je navrženo jejich řešení a doporučeno zavedení konkrétních opatření zahrnující metody projektového řízení.
Klíčová slova: nestátní nezisková organizace; kulturní event; projektový management; kulturní organizace
Název práce: Applying project management principles on organization of the national holiday celebrations
Autor(ka) práce: Bílková, Lucie
Vedoucí práce: Hrůzová, Helena
Oponenti práce: Kašpárek, Ondřej
This thesis analyzes the causes of organizational problems arising during the preparation of national holiday celebrations. The theoretical part describes the cultural and non-profit sector, deals with the specific management issues of NGOs which organize cultural events, and explains the basic methods and principles of project management. The methodological part lays out the methods used for data collection and analysis. The practical part describes the celebrations of the Struggle for Freedom and Democracy Day on Národní Třída street in Prague, which are organized as a project. Data was collected using observation and interviews with team members and analyzed to discern specific issues facing the project team during the preparation process, and recommendations are provided to address these issues using project management methods.
Klíčová slova: cultural organization; non-governmental organization; project management; cultural event

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská