Název práce: Legislatíva, podpora a možnosti rozvoja fotovoltaických elektrární v Českej republike a na Slovensku
Jazyk práce: Slovensky
Práca porovnáva geografické, ekonomické a legislatívne podmienky založenia fotovoltaickej elektrárne v Českej republike a na Slovensku. Popisuje históriu a predikuje budúci vývoj obnoviteľných zdrojov energie, predovšetkým fotovoltaických elektrární. Na praktickom príklade fotovoltaickej elektrárne postavenej na východnom Slovensku analyzuje ekonomiku tejto prevádzky a popisuje taktiež jej vplyv na krajinu a rozvoj lokality.
Klíčová slova: fotovoltaika; energia; priestorové plánovanie; Padus s.r.o.; rozvoj vidieka; obnoviteľné zdroje energie; fotovoltaické panely; fotovoltaická elektráreň
Název práce: Legislativa, podpora a možnosti rozvoje fotovoltaických elektráren v České republice a na Slovensku
Jazyk práce: Slovensky
Práce porovnává geografické, ekonomické a legislativní podmínky založení fotovoltaické elektrárny v České republice a na Slovensku. Popisuje historii a predikuje budoucí vývoj obnovitelných zdrojů energie, především fotovoltaických elektráren. Na praktickém příkladu fotovoltaické elektrárny postavené na východním Slovensku analyzuje ekonomiku tohoto provozu a popisuje také její vliv na krajinu a rozvoj lokality.
Klíčová slova: rozvoj venkova; fotovoltaická elektrárna; energie; fotovoltaické panely; Padus s.r.o.; fotovoltaika; obnovitelné zdroje energie; prostorové plánování
Název práce: Legislation, support and possibilities of development of photovoltaic power plants in the Czech Republic and Slovakia
Jazyk práce: Slovensky
The thesis compares the geographical, economic and legislative conditions of establishing a photovoltaic power plant in the Czech Republic and Slovakia. Describes history and predicts future development of renewable energy sources, especially photovoltaic power plants. On a practical example, a photovoltaic power plant built in Eastern Slovakia analyzes the economy of this plant and also describes its impact on landscape and locality development.
Klíčová slova: photovoltaic power station; rural development; spatial planning; Padus s.r.o.; renewable energy sources; photovoltaics; energy; photovoltaic panels

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra Arts managementu