Vnímání společenské odpovědnosti ve vybrané organizaci

Název práce: Vnímání společenské odpovědnosti ve vybrané organizaci
Autor(ka) práce: Soukupová, Marie
Vedoucí práce: Plášková, Alena
Oponenti práce: Martinov, Martin
Bakalářská práce se zabývá tématem společenské odpovědnosti a blíže popisuje aktivity ve vybrané společnosti. Cílem práce je zhodnocení vnímání těchto aktivit jak zákazníky, tak zaměstnanci firmy. V první části práce jsou konkrétně popsány principy a implementace společenské odpovědnosti, které se více zaměřují na oblast maloobchodu. V praktické části je pak popsána konkrétní společnost a její aktivity. Z průzkumu, který byl pro tuto práci vytvořen, vyplynulo, že zákazníci nemají téměř žádné povědomí o společensky odpovědných aktivách, které společnost dělá. Naopak zaměstnanci mají velmi dobré znalosti, ale téměř polovina z dotazovaných nepovažuje společnost za odpovědnou a největší nedostatek vidí v nedostatečném ohodnocení provozních zaměstnanců.
Klíčová slova: Aktivity společenské odpovědnosti; AHOLD Czech Republic, a. s.; Společenská odpovědnost
Název práce: Perception of Corporate Social Responsibility in a selected company
Autor(ka) práce: Soukupová, Marie
Vedoucí práce: Plášková, Alena
Oponenti práce: Martinov, Martin
The bachelor thesis is about Corporate Social Responsibility and describes the activities of the selected company. The aim of the thesis is to evaluate the perception of these activities both of customers and employees of the company. The first part of the thesis deals with the principles and implementation of Corporate Social Responsibility, which are more focused on retail. The practical part describes a particular company and its activities. The survey, which was created for this thesis, shows that customers have almost no awareness of the socially responsible activities that the company does. By contrast, the employees have very good knowledge, but almost half of the respondents are not satisfied with the low wages of the operating staff.
Klíčová slova: Corporate Social Responsibility; AHOLD Czech Republic, a. s.; CSR activities

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu