Ocenění podniku A.W. spol. s r.o

Název práce: Ocenění podniku A.W. spol. s r.o
Autor(ka) práce: Klárová, Adéla
Vedoucí práce: Svačina, Pavel
Oponenti práce: Juráš, Dalibor
Cílem této diplomové práce je stanovení hodnoty podniku A. W. spol. s r. o. a je modelací znaleckého posudku ocenění společnosti k 1.1.2016. Ocenění bylo zpracováno z pohledu externího subjektu s využitím veřejně dostupných a částečně i interních informací a podkladů. Práce se věnuje představení oceňované společnosti a následné aplikaci postupů a metod ocenění strategické analýze, finanční analýze, rozdělení aktiv na provozně nutná a nenutná, analýze a prognóze generátorů hodnoty, z předchozích částí vychází sestavený finanční plán a závěrem je ocenění podniku. Pro ocenění podniku je použito předběžné ocenění pomocí prognózovaných generátorů hodnoty, stěžejní je ocenění metodou diskontovaných peněžních toků (DCF) entity, pro porovnání slouží ocenění metodami tržního porovnání metoda srovnatelných podniků a metoda odvětvových multiplikátorů, doplňkovým oceněním je majetkové ocenění účetní hodnotou společnosti.
Klíčová slova: metoda DCF; A.W. spol. s r. o.; finanční analýza; strategická analýza; generátory hodnoty; ocenění; finanční plán
Název práce: Valuation of the company A. W. spol. s r. o
Autor(ka) práce: Klárová, Adéla
Vedoucí práce: Svačina, Pavel
Oponenti práce: Juráš, Dalibor
The aim of this thesis is an establishment of the value of the company A. W. spol. s r. o. and it is a simulation of the expert opinion to the date 1st of January 2016. The valuation is compiled from the point of view of an external subject, using accessible public and partially internal sources of information. The thesis deals with the presentation of the evaluated company and following application of procedures and methods of valuation strategic analysis, financial analysis, division of assets into necessary and unnecessary for the operation, analysis and prognosis of the value generators, from the previous parts upcoming compilation of a complete financial plan and the appropriate valuation. For the valuation are used the following methods: preliminary valuation using the value generators, the principal is the discounted cash flow (DCF) entity method, as an alternative are used the market comparison methods method of comparable companies and sector multiplier method, the valuation is supplemented by the property method in the form of company book value.
Klíčová slova: financial plan; A.W. spol. s r. o. ; value generators; financial analysis; strategic analysis; valuation; DCF method

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku