Zastoupení žen v managementu (genderová nerovnost)

Název práce: Zastoupení žen v managementu (genderová nerovnost)
Autor(ka) práce: Sekhniashvili, Natia
Vedoucí práce: Legnerová, Kateřina
Oponenti práce: Petriashvili, Aleksandre
Bakalářská práce je věnována současné problematice tykající se postavení žen na řídích pozicích a genderovým nerovnostem mezi muži a ženami. Jejím cílem je prostřednictvím kvalitativního výzkumu a odborných statistik objasnit současnou situaci žen na trhu práce, jejich postoje, názory a zkušenosti s mobilitou při budování kariéry a také vliv manažerské kariéry na rodinný život. V teoretické části je všeobecně charakterizován management, manažer, schopnosti a dovednosti související s danou funkcí, žena jako manažerka, bariéry související s jejím prosazením v managementu, a vliv rodiny a situace na trhu práce v České republice. Analytická část bakalářské práce obsahuje statistické údaje a vlastní kvalitativní šetření, zpracování dat a shrnutí výsledků výzkumného šetření a doporučení pro praxi. Použitou metodou sběru dat je polostrukturovaný rozhovor.
Klíčová slova: sladění práce a rodinného života ; Žena manažerka; gender management; ženy a zaměstnanost; diskriminace
Název práce: Representation of women in management (gender inequality)
Autor(ka) práce: Sekhniashvili, Natia
Vedoucí práce: Legnerová, Kateřina
Oponenti práce: Petriashvili, Aleksandre
The bachelor thesis is devoted to contemporary problems connected with the position of women in management positions and gender inequalities between men and women. Its aim is to clarify the current situation of women in the labour market through their qualitative research and professional statistics, their attitudes, views and experience with mobility in career development, as well as the impact of managerial careers on family life. In the theoretical part is generally characterized management, manager, related skills, woman as a manager, barriers related to her enforcement in management, the influence of the family and the situation on the labour market in the Czech Republic. The analytical part of the bachelor thesis contains statistical data and my own quality research, data processing and summary of research results and recommendations for practice. The method used to collect data is a semi-structured interview.
Klíčová slova: Gender in management; discrimination; women and employment; coordination of work and family

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra personalistiky