Práce a zaměstnání na žebříčku lidských hodnot

Název práce: Práce a zaměstnání na žebříčku lidských hodnot
Autor(ka) práce: Ondruš, David
Vedoucí práce: Surynek, Alois
Oponenti práce: Kašparová, Eva
Tato bakalářská práce je zaměřena na vztah lidí k jejich práci a zaměstnání a jak moc si uvědomují významnost práce pro své životy. Cílem je zjistit, jak vysoko je umístěna práce na pomyslném žebříčku lidských hodnot. Teoretická část popisuje základní pojmy spojené s prací jako její vznik, podstatu, lidské potřeby a jejich motivaci k práci. V praktické části je proveden výzkum pomocí dotazníkové metody. Toto šetření zkoumá podrobnější chápaní lidské práce z pohledu lidských hodnot u jednotlivých respondentů. Otázky jsou kladeny tak, aby spolu navzájem souvisely a doplňovaly se. Na závěr práce jsou shrnuty výsledky získané z dotazníku a snaha okomentovat příčinu těchto výsledků. Také si autor chce ověřit své hypotézy, které si vytyčil před svým výzkumem.
Klíčová slova: motivace; lidské hodnoty; práce; zaměstnání
Název práce: Work and employment on the ranking of human values
Autor(ka) práce: Ondruš, David
Vedoucí práce: Surynek, Alois
Oponenti práce: Kašparová, Eva
This bachelors thesis is focused on human relation with their job and employment and how much they realize the importance of work for their lives. The goal is to find out how high is work placeed on the imaginary ranking of human values. Theoretical part describes primary concepts connected with work and its creation, essence, human needs and their motivation to work. In the application part is carried out research trough questionnaire. This investigation examines more detailed understanding of human work from view of human values of respondents. Questions are formulated by way to connect them with another one. At the end of this bachelors work are summarized obtained results from questionnaire and effort to comment on the cause of these effects. Also the autor wants to verify his hypothesis which he set out before his research.
Klíčová slova: human values; employment; motivation; work

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra manažerské psychologie a sociologie

Datum zadání práce: 13. 12. 2016