Risk Management in Russian Enterprise

Název práce: Uluchsheniye upravleniya riskami v PAO NK Rosneft
Jazyk práce: Русский
Predmetom bakalavrskoy raboty yavlyayetsya kompaniya PAO NK Rosneft. Tsel'yu raboty yavlyayetsya opredeleniye faktorov krizisov i ekonomicheskikh riskov, faktorov, vliyayushchikh na ikh vliyaniye v protsesse upravleniya riskami, a takzhe razrabotka obobshchennoy modeli opredeleniya i prinyatiya resheniy o snizhenii riskov i povyshenii adaptivnoy stoykosti PAO NK Rosneft. Kompaniya PAO NK Rosneft - eto krupneyshaya v Rossii i odna iz krupneyshikh neftegazovykh kompaniy v mire.Bakalavrskaya rabota byla razdelena na tri osnovnyye chasti. V pervoy chasti raboty raskryvayetsya osnovnaya terminologiya, sut' ekonomicheskogo riska i risk menedzhmenta, a takzhe rassmatrivayutsya osnovnyye aspekty antikrizisnogo upravleniya i sovremennyye podkhody k otsenke riskov kak ugroz vozniknoveniya krizisnykh protsessov. Srednyaya chast' kharakterizuyet kompaniyu i yeye khozyaystvennuyu deyatel'nost'. V etoy chasti byla provedena otsenka finansovykh pokazateley i analiz effektivnosti khozyaystvennoy deyatel'nosti PAO NK Rosneft. Posledniy razdel vklyuchayet v sebya osnovnyye metody i mery, napravlennyye na snizheniye riskov i povysheniye adaptivnoy stoykosti PAO NK Rosneft.
Klíčová slova: Snizheniye riska; Krizis menedzhment; Rosneft; Risk menedzhment; Povysheniye adaptivnoy stoykosti
Název práce: Risk Management in Russian Enterprise
Jazyk práce: Русский
Předmětem bakalářské práce je společnost Rosněfť. Cílem této práce je určení příčin krizí a hospodářských rizik, stanovení faktorů, které mají vliv na velikost riziku v procesu jejiho řízení, rozvoj všeobecného modelu pro identifikace rizika, a také návrh metodického způsobu snižování rizika a adaptivní zvýšení odolnosti v společnosti Rosněfť. Společnost Rosněfť je největší v Rusku a jedna z největších ropných a plynárenských společností na světě. Bakalářská práce byla rozdělena do tří hlavních částí. První část práce obsahuje hlavní pojmy, podstatu ekonomického rizika a jejiho řízení, jakož i hlavní aspekty krizového řízení a moderní přístupy k hodnocení rizik které jsou hrozbami vzniku krizových procesů. Prostřední část popisuje společnost a její ekonomické aktivity. Tato část zahrnuje posouzení finančních podmínek a analýzu ekonomické výkonnosti Rosněfť. Poslední část obsahuje definici hlavních metod a kroků zaměřených na snížení rizika a zvýšení adaptivní odolnosti společnosti Rosněfť.
Klíčová slova: snižování rizik; adaptivní zvýšení vytrvalosti; krizový management; management rizik; Rosněfť
Název práce: Risk management processes improvement in Rosneft
Jazyk práce: Русский
The subject of bachelor's work is the company Rosneft. The purpose of the work is determination of causes of crises and economic risks, determination of factors that affect their magnitude in the risk management process, and development of the generalized model of risk identification and proposal of the methodical ways for risks reduction and adaptive endurance increase in Rosneft. The company Rosneft is the largest in Russia and one of the largest oil and gas companies in the world. Bachelor's work was divided into three main parts. The first part of the work covers the main terminology, the essence of economic risk and the risk of management, as well as the main aspects of crisis management and modern approaches to risk assessment as a threat of the emergence of crisis processes. The middle part describes the company and its economic activities. In this part includes an assessment of the financial conditions and analysis of the economic performance of Rosneft. The last section includes the definition of the main methods and steps aimed at reducing the risks of activities and increasing the adaptive endurance of Rosneft.
Klíčová slova: Rosneft; adaptive endurance increase; risk management; risk reduction; crisis management

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Ekonomika predprijatija i menedžment
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu