Porovnání přístupů k zlepšování procesů ve vybraných bankách

Název práce: Porovnání přístupů k zlepšování procesů ve vybraných bankách
Autor(ka) práce: Voříšková, Kristýna
Vedoucí práce: Svobodová, Hana
Oponenti práce: Černý, Ondřej
Diplomová práce se zabývá jednotlivými přístupy ke zlepšování procesů v bankovnictví v České republice, konkrétně v Komerční bance, České spořitelně a Raiffeisenbank. Aktuálnost této práce vychází z potřeb bank zlevňovat produkty, zároveň urychlit jejich schválení a zkvalitňovat dodání klientovi. Cílem práce je porovnat přístupy jednotlivých bank, zhodnotit dle předem určených kritérií jejich úspěšnost a navrhnout doporučení. V první části práce vymezuje pojmy procesního řízení, představuje konkrétní teorie přístupů ke zlepšování a možné využití ve službách. V druhé části práce srovnává konkrétní projekty jednotlivých bank, porovnává je a nastavuje konkrétní návrhy na zlepšení procesů a doporučení. Diplomová práce potvrzuje, že filosofie trvalého zlepšování nemusí být platná pouze pro výrobní podniky, ale i pro služby.
Klíčová slova: Lean management; Zlepšování procesů; Six Sigma; Procesní řízení; Kaizen
Název práce: Comparing approaches to improving processes in selected banks
Autor(ka) práce: Voříšková, Kristýna
Vedoucí práce: Svobodová, Hana
Oponenti práce: Černý, Ondřej
Diploma thesis focuses on individual approaches to increase process efficiency in Czech banks. Target banks are Komerční banka, Česká spořitelna and Raiffeisenbank. Trend of bank services commoditization is forcing banks to reduce products prices and increase quality. The goal of this thesis is to compare approaches of forementioned banks and evaluate them based on pre-set criteria. After the analysis suggestions will be made. The first part diploma thesis explains process management terminology and presents specific theoretical approaches to process enhancing. The second part compares specific projects in three banks and suggests specific improvements. Diploma thesis also confirms the philosophy of continuous process improvement is valid for tertiary sector as well.
Klíčová slova: Lean management; Six Sigma; Kaizen; czech banks; Process management

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu