Leadership v malých a středních podnicích

Název práce: Leadership v malých a středních podnicích
Autor(ka) práce: Plucarová, Markéta
Vedoucí práce: Jarošová, Eva
Oponenti práce: Půbalová, Kateřina
Cílem této diplomové práce je zachytit a popsat představy a názory vybraných podnikatelů týkající se leadershipu v malých a středních podnicích. V teoretické části je nastíněn vývoj leadershipu, jeho charakteristiky, styly a přístupy. Mezi přístupy jsou zařazeny Situační leadership II, Transformační leadership, Autentický leadership a Vyvážený leadership. Pomocí kvalitativního výzkumu, který proběhl prostřednictvím polo strukturovaného rozhovoru a písemného dotazování, jsou popsány hlavní faktory z vybraných přístupů, které se ve vedení jednotlivých respondentů nejčastěji vyskytují, a následně je zhodnoceno využití daného přístupu vzhledem k celému vzorku. Na závěr se tato práce věnuje individuálnímu posouzení vyváženosti stylů vedení vybraných podnikatelů.
Klíčová slova: Situační leadership II; Transformační leadership; Autentický leadership ; Vyvážený leadership
Název práce: Leadership in small and medium – sized businesses
Autor(ka) práce: Plucarová, Markéta
Vedoucí práce: Jarošová, Eva
Oponenti práce: Půbalová, Kateřina
The aim of this master´s thesis is to capture and describe the perceptions and opinions of selected entrepreneurs on leadership in small and medium enterprises. In the theoretical part is outlined the development of leadership, its characteristics, styles and approaches. Among the approaches are the Situational leadership II, Transformational leadership, Authentic leadership and Versatile leadership. Using qualitative research through a semi-structured interview and a written survey, the main factors of the selected approaches that are most frequently encountered in the management of the respondents are described, and the use of the given approach relative to the whole sample is then evaluated. In conclusion, this work focuses on the individual assessment of the versatility of the styles of selected entrepreneurs.
Klíčová slova: Situational leadership II; Authentic leadership ; Versatile leadership; Transformational leadership

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra manažerské psychologie a sociologie

Datum zadání práce: 27. 10. 2016