Analýza poistného kmeňa poisťovacieho makléra

Název práce: Analýza poistného kmeňa poisťovacieho makléra
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca sa zameriava na podnikanie v oblasti sprostredkovania poistenia, presnejšie na činnosť konkrétnej spoločnosti poskytujúcej poradenstvo a sprostredkovanie neživotného poistenia primárne na slovenskom trhu. Hlavným cieľom bakalárskej práce je analýza poistného kmeňa spoločnosti (sprostredkovaných poistných zmlúv) a následná formulácia odporučenia smerujúceho k maximalizácii provízií získaných za sprostredkovateľskú činnosť v budúcnosti. V práci využívame multikriteriálnu analýzu, v rámci ktorej poistné zmluvy a vyplatené provízie analyzujeme podľa viacerých kritérií (poisťovňa, poistný produkt, klient, vek zmluvy, frekvencia splatnosti poistného).
Klíčová slova: Poistenie; Neživotné poistenie; Poisťovňa
Název práce: Analýza poistného kmeňa poisťovacieho makléra
Klíčová slova: Pojištění; Pojišťovna; Neživotní pojištění
Název práce: Analysis of insurance portfolio of insurance broker
Jazyk práce: Slovensky
Bachelor thesis focuses on entrepreneurship in insurance brokerage, more precisely on activity of specific company which provides consultancy and non-life insurance brokerage primary on Slovak market. The main objective of bachelor thesis is analysis of insurance portfolio followed by a formulation of recommendation, which may lead to maximisation of commission earned for insurance brokerage in future. In the thesis, we use multi-criteria analysis, in which insurance portfolio and received commission are analysed by several criteria (insurance company, insurance product, age of insurance contract, frequency of due of premium payment).
Klíčová slova: Insurance; Insurance company; Non-life insurance

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance