Vyhodnocení a návrh finanční strategie společnosti Proreco, s.r.o

Název práce: Vyhodnotenie a návrh finančnej stratégie spoločnosti Proreco, s. r. o
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca sa zaoberá problematike finančnej stratégie spoločnosti Proreco s. r. o. a na základe vybratých metód finančnej analýzy zhodnotiť finančnú situáciu v spoločnosti. Cieľom práce je prostredníctvom analýzy účtovných výkazov spoločnosti, ktorými sú súvaha a výkaz ziskov a strát zhodnotiť finančnú situáciu v spoločnosti v sledovanom období 2013-2016 a navrhnúť opatrenia na zníženie rizika vzniku negatívnych výsledkov a zabezpečiť priaznivého budúceho vývoja finančnej situácie v spoločnosti. Prvá časť bakalárskej práce sa zaoberá teoretickými východiskám danej problematiky, ktoré sú následne aplikované v nasledujúcej praktickej časti práce. Záverečná časť obsahuje navrhované opatrenia vychádzajúcich z dosiahnutých výsledkov samotnej finančnej analýzy spoločnosti Proreco s. r. o.
Klíčová slova: Modely finančnej analýzy; Súvaha; Finančná analýza; Výkaz ziskov a strát; Pomerové ukazovatele
Název práce: Vyhodnocení a návrh finanční strategie společnosti Proreco, s.r.o
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca sa zaoberá problematike finančnej stratégie spoločnosti Proreco s. r. o. a na základe vybratých metód finančnej analýzy zhodnotiť finančnú situáciu v spoločnosti. Cieľom práce je prostredníctvom analýzy účtovných výkazov spoločnosti, ktorými sú súvaha a výkaz ziskov a strát zhodnotiť finančnú situáciu v spoločnosti v sledovanom období 2013-2016 a navrhnúť opatrenia na zníženie rizika vzniku negatívnych výsledkov a zabezpečiť priaznivého budúceho vývoja finančnej situácie v spoločnosti. Prvá časť bakalárskej práce sa zaoberá teoretickými východiskám danej problematiky, ktoré sú následne aplikované v nasledujúcej praktickej časti práce. Záverečná časť obsahuje navrhované opatrenia vychádzajúcich z dosiahnutých výsledkov samotnej finančnej analýzy spoločnosti Proreco s. r. o.
Klíčová slova: Súvaha; strategické ciele; Pomerové ukazatele ; Modely finančnej analýzy; Výkaz ziskov a strát
Název práce: : Exaluation and proposition of financial analysis of company Proreco s. r. o
Jazyk práce: Slovensky
The focus of this bachelor thesis lies on the financial strategy planning of the company Proreco s. r. o. (Ltd.) and based on the methods of financial analysis evaluates the financial situation in a company. The objective of this work is to assess the company through its accounting figures (such as balance sheet or profit and loss statement) between 2013 and 2016, then to recommend actions for the reduction of poor results and to ensure the favorable future development of the company's financial situation. The first part of the bachelor thesis focuses on the theoretical background of the issue which is then applied in the following practical part of the work. The last part contains suggested steps based on the outcomes of the financial analysis of the company Proreco s. r. o. itself.
Klíčová slova: Financial analysis; Financial analysis models; Profit and loss; Balance sheet

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie