Využívání sociální sítě Facebook obcemi ČR

Autor(ka) práce: Turková, Kateřina
Vedoucí práce: Kouřilová, Jana
Oponenti práce: Říhová, Gabriela
Diplomová práce se zabývá zhodnocením rozsahu a formy využití sociální sítě Facebook obcemi Středočeského kraje, zapojenými do programu místní Agenda 21. Zkoumány jsou tedy oficiální facebookové stránky municipalit na uvedené sociální síti. Důraz je při tom kladen na odhalení vztahů mezi charakteristikami jednotlivých obcí a jejich aktivitou, potažmo způsobem užívání Facebooku. V teoretické části práce jsou definovány základní pojmy a teoretická východiska diplomové práce. Za pomoci aplikace kombinace metod jsou v praktické části zodpovězené výzkumné otázky, nastolené v kapitole věnované metodologii. Z dvanácti obcí a malých obcí, zapojených programu místní Agenda 21 ve Středočeském kraji, měla založenou oficiální facebookovou stránku k 1. lednu 2016 čtveřice municipalit. Dle výsledků ekonometrické analýzy platí, že čím vyšší je míra nezaměstnanosti v těchto municipalitách, tím větší je pravděpodobnost, že má obec oficiální facebookovou stránku.
Klíčová slova: Regresní analýza; Dotazníkové šetření; Facebook; Místní agenda 21; Případová studie; Ekonometrická analýza; Municipality; Středočeský kraj; Polostrukturované rozhovory; Sociální sítě
Název práce: The Use of Facebook by the Czech Municipalities
Autor(ka) práce: Turková, Kateřina
Vedoucí práce: Kouřilová, Jana
Oponenti práce: Říhová, Gabriela
This diploma thesis discusses the evaluation of the extent and way of using the social network called Facebook by the municipalities of the Central Bohemia Region, participating in the local Agenda 21. The subjects of the research are official Facebook pages of the municipalities on the mentioned social network. Emphasis is placed on revealing the relationships between the characteristics of individual municipalities and their activity, or the way of using Facebook. The theoretical part of the thesis provides definitions of the basic terms and the theoretical background. The research questions are formulated in the Methodology chapter. They are answered in the research section of this thesis by using combination of research methods. Official Facebook pages were created by four municipalities (until the 1 January 2016) from total number of twelve municipalities and small municipalities, participating in the local Agenda 21 in the Central Bohemian Region. According to the results of the econometric analysis, the higher the unemployment rate in these municipalities, the more likely it is that the municipality has an official Facebook page.
Klíčová slova: Regression analysis; Municipalities; Questionnaire survey; Semi-structured interview; Social networks; Case study; Econometric analysis; Central Bohemia Region; Local Agenda 21; Facebook

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Regionální studia
Fakulta: Národohospodářská fakulta