Strategická analýza podniku MEDISERVIS s.r.o

Autor(ka) práce: Márová, Hana
Vedoucí práce: Mikan, Pavel
Oponenti práce: Tomášek, Roman
Bakalářská práce se zabývá strategickou analýzou společnosti MEDISERVIS s.r.o. V úvodní části se zabývá historií a vývojem společnosti, následně se zaměřuje hlavně na analýzu podnikového makrookolí, mikrookolí a analýzu vnitřních zdrojů. Ke zhodnocení podnikového makrookolí je užita PESTLE analýza. V charakteristice mikrookolí se tato práce zabývá zejména analýzou odvětví, konkurence, dodavatelů a zákazníků. V analýze vnitřních zdrojů jsou zhodnoceni zaměstnanci, hmnotné a nehmotné zdroje, finanční zdroje a portfolio. Závěrem práce je vyhodnocení a následná doporučení pro další směřování firmy.
Klíčová slova: MEDISERVIS s.r.o.; zdravotnictví; strategická analýza
Název práce: The strategic analysis of MEDISERVIS s.r.o
Autor(ka) práce: Márová, Hana
Vedoucí práce: Mikan, Pavel
Oponenti práce: Tomášek, Roman
My Bachelor thesis is based on strategic analysis of MEDISERVIS s.r.o., a Czech distributor of medical equipment and services. I discus the beginnings and development of this 13-year old business and focus on the analyses of macro and micro factors, which affect the industry and the company itself. The macro factors are evaluated by a PESTLE analysis. The micro factors are assessed using a market analysis, Porters Five Forces Model and analysis of internal resources. My conclusion includes recommendation and suggestions for future development.
Klíčová slova: healthcare; strategic analysis; MEDISERVIS s.ro.

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie