Uznávání výnosů v softwarovým průmyslu: případová studie Apple Inc

Vedoucí práce: Roe, Jana
Oponenti práce: Procházka, David
Jazyk práce: English
Rapid digitization of enterprise processes and software applications simplifying daily-life routines enhance the need for software arrangements. Based on this growing trend, the underlying thesis discusses revenue recognition for software arrangements under US GAAP, the lingua franca of financial reporting framework in software industry. The thesis examines the first industry-specific guidance - SOP 97-2, its successor ASC 605 and aims at capturing the main implications resulting from the new converged US GAAP/ IFRS revenue recognition standard ASC 606/ IFRS 15 on a case study. The five-step revenue recognition model introduced by ASC 606 is applied to the US-based technology and software seller Apple Inc. and its wide range of product portfolio including software.
Klíčová slova: US GAAP; Software; Revenue recognition; Apple Inc. ; ASC 606; Case Study
Název práce: Uznávání výnosů v softwarovým průmyslu: případová studie Apple Inc
Autor(ka) práce: Farkašová, Anna
Vedoucí práce: Roe, Jana
Oponenti práce: Procházka, David
Jazyk práce: English
Rychlá digitalizace a automatizace podnikových procesů a využívaní softwarových aplikací v každodenních rutinních aktivitách podporují neustálý vývoj a rostoucí počet softwarových prodejů. Na základě tohoto trendu se práce zabývá uznáváním výnosů ze softwarových dohod podle US GAAP, dominantního rámce finančního výkaznictví softwarového průmyslu. Práce rozebírá první průmyslově-specifickou úpravou SOP 97-2, její nástupce ASC 605 a její cílem je identifikovat důsledky přijetí nového US GAAP/ IFRS konvergovaného standardu ASC 606/ IFRS 15 na případové studii. Pěti-stupňový model uznávaní výnosů, který ASC 606 představuje je aplikován na amerického výrobců technologií a softwarových produktů Apple.
Klíčová slova: Apple Inc.; případová studie; Software; výnos; ASC 606; US GAAP

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 20. 3. 2017