Proces získávání a výběru zaměstnanců ve výrobní společnosti

Název práce: Proces získávání a výběru zaměstnanců ve výrobní společnosti
Autor(ka) práce: Pátková, Markéta
Vedoucí práce: Palíšková, Marcela
Oponenti práce: Šmíd, David
Cílem diplomové práce je analýza procesu získávání a výběru zaměstnanců ve výrobní společnosti. Na základě získaných informací a poznatků jsou identifikovány silné a slabé stránky tohoto procesu. Přínos práce spočívá ve stanovení konkrétních zlepšujících doporučení v této oblasti, která společnosti pomohou zvýšit efektivnost získávání a výběru zaměstnanců. Podkladem pro empirickou část práce jsou nejprve rozhovory se zaměstnanci HR oddělení a analýza interních materiálů. Tento systém je porovnán s obecně platnými teoretickými principy. Ve druhé fázi je využito dotazníkového šetření ve spolupráci s nově přijatými zaměstnanci a se zaměstnanci HR oddělení společnosti. Respondenti jsou dotazováni na spokojenost s postupy, které jsou uplatňovány při přijetí do zaměstnání. Zaměstnancům HR oddělení jsou položeny otázky týkající se postupu využívaného při náboru pracovníků.
Klíčová slova: získávání zaměstnanců; uchazeč; lidské zdroje; zaměstnanec; výběr zaměstnanců
Název práce: Recruitment and selection of employees for a manufacturing company
Autor(ka) práce: Pátková, Markéta
Vedoucí práce: Palíšková, Marcela
Oponenti práce: Šmíd, David
The target of this dissertation work is the process of analysis of recruitment and selection of employees for a manufacturing company. The strength and weakness of this process depends on acquired information and knowledge. The contribution of this work consists of specific improvements and recommendations in this domain which can help increase the effectiveness in recruitment and selection of employees. The basis for the empirical part of this work consists of consultations with employees of the HR department and the analysis of internal materials. This system is compared with theoretical and generally valid principles. Questionnaire enquiry, with cooperation of new employees and employees of HR department, are used in the second phase. Respondents are asked about the satisfaction of the processes applied in hiring. Employees of HR department are questioned regarding the procedure used in hiring of new employees.
Klíčová slova: applicant; employee selection; recruitment; human resources; employee

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra personalistiky