Srovnání daňových systémů České republiky a Kanady

Autor(ka) práce: Roubíčková, Petra
Vedoucí práce: Morávková, Jana
Oponenti práce: Kubátová, Květa
Obsahem bakalářské práce je pojednání o českém a kanadském daňovém systému. Cílem práce je čtenáři popsat oba systémy, seznámit ho, v čem se od sebe liší a ukázat srovnání na několika ukazatelích, jakými jsou například daňový mix či daňové zatížení poplatníka. Práce je rozdělena do tří kapitol. První kapitola popisuje český daňový systém a druhá naopak systém kanadský. Třetí a zároveň poslední kapitola se týká srovnání těchto daňových systémů na základě řady ukazatelů. Po přečtení této bakalářské práce by měl čtenář získat základní ucelenou představu o daňových systémech České republiky a Kanady.
Klíčová slova: Kanada; Česká republika; daňový systém; daňový mix; srovnání daňových systémů; daňové zatížení
Název práce: Comparison of tax systems of the Czech Republic and Canada
Autor(ka) práce: Roubíčková, Petra
Vedoucí práce: Morávková, Jana
Oponenti práce: Kubátová, Květa
The bachelor thesis deals with the Czech and Canadian tax system. The object of this thesis is to analyze and describe these two different tax systems, outline their primary differences and present a few comparisons based on several factors, for example tax mix or tax burden of taxpayer. The thesis is divided into three chapters. The first chapter describes the tax system in the Czech Republic, whereas the focus of the second chapter revolves around the tax system in Canada. The third chapter includes a comparison of these two tax systems. This bachelor thesis should provide the reader with a good idea of what the tax systems both in the Czech Republic and Canada look like.
Klíčová slova: Czech republic; tax burden; Canada; tax system; tax mix; comparison of tax systems

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Zdanění a daňová politika
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví