Odložená daň v účetní závěrce vybraných společností

Název práce: Odložená daň v účetní závěrce vybraných společností
Autor(ka) práce: Hrbková, Radka
Vedoucí práce: Pospíšil, Jiří
Oponenti práce: Vomáčková, Hana
Hlavní cíl bakalářské práce spočívá v analyzování vykazování odložené daně v účetních závěrkách vybraných společností. Teoretická část obsahuje krátký úvod do daně ze zisku, dále už je teoretická část zaměřena na odloženou daň její podstatu, význam a historii. Jsou zde rozebrány metody zjišťování odložené daně včetně jejího výpočtu a zaúčtování. Velký prostor je věnován titulům, které vedou k odložené dani. Poslední teoretická část je věnována vykazování odložené daně. Empirická část bakalářské práce je věnována odložené dani v účetních závěrkách společností RENO-obuv, spol. s r.o. a DEICHMANN-OBUV s.r.o.
Klíčová slova: odložená daň; odložený daňový závazek; odložená daňová pohledávka
Název práce: Deferred tax in the financial statements of selected companies
Autor(ka) práce: Hrbková, Radka
Vedoucí práce: Pospíšil, Jiří
Oponenti práce: Vomáčková, Hana
The main aim of the bachelor thesis is to analyze the reporting of deferred tax in the financial statements of selected companies.The theoretical part contains a short introduction to the income tax, the theoretical part is focused on deferred tax its substance, meaning and history. Methods of deferred tax recognition, including its calculation and accounting, are analysed there. Considerable part of the text is dedicated to titles that lead to deferred tax. The last theoretical part is devoted to reporting deferred tax. The empirical part of theis bachelor thesis concentrates on deferred tax in the financial statements of RENO-obuv, spol. s r.o. and DEICHMANN-OBUV s.r.o.
Klíčová slova: deferred tax asset; deferred tax liability; deferred tax

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 22. 9. 2016