Specifika výkaznictví příspěvkových organizací v oblasti kultury

Název práce: Specifika výkaznictví příspěvkových organizací v oblasti kultury
Autor(ka) práce: Staňková, Veronika
Vedoucí práce: Boukal, Petr
Oponenti práce: Vávrová, Hana
Výkaznictví příspěvkových organizací prošlo výraznou změnou navázanou na tzv. reformu účetnictví státu. Diplomová práce se zaměřuje na přiblížení specifik vyplývajících z nové účetní legislativy, na její srovnání s mezinárodní úpravou a ukazuje principy hospodaření a účetního výkaznictví příspěvkových organizací na příkladu jedné z největších českých kulturních institucí - Národní galerie v Praze.
Klíčová slova: České účetní standardy; Národní galerie; příspěvkové organizace; IPSAS
Název práce: Specifics of Financial Reporting of Public-benefit corporations in culture
Autor(ka) práce: Staňková, Veronika
Vedoucí práce: Boukal, Petr
Oponenti práce: Vávrová, Hana
Financial Reporting of public-benefit corporations in Czech Republic was significantly changed during a reform of public accounting standards. This thesis focuses on specifics of new Czech legislation in the field of public sector accounting and its differences from international IPSAS standards and shows basic principles of economy of public-benefit corporations on example of one of the most important cultural institution in Czech Republic - National gallery in Prague.
Klíčová slova: public-benefit organizations; National gallery in Prague; Czech Accounting Standards; IPSAS

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská