Hodnocení učebnice účetnictví pro obchodní akademie

Název práce: Hodnocení učebnice účetnictví pro obchodní akademie
Autor(ka) práce: Hrazdilová, Eva
Vedoucí práce: Berková, Kateřina
Oponenti práce: Nýčová, Martina
Bakalářská práce analyzuje a hodnotí vývoj prvního dílu učebnic účetnictví pro obchodní akademie z let 2013 až 2016, a to z produkce nakladatelství Štohl. Teoretická část práce se zabývá teorií učebnice a zařazuje ji mezi další didaktické pomůcky, které se využívají při výuce. Zaměřuje se taktéž na uspořádání učiva v prvním koncentrickém okruhu předmětu účetnictví. Praktická část bakalářské práce analyzuje čtyři vydání prvního dílu učebnice a hodnotí je z hlediska didaktické vybavenosti podle metodiky Jana Průchy. Na závěr jsou na základě výsledků zpracovány vlastní návrhy a doporučení pro zkvalitnění učebnice.
Klíčová slova: Učební pomůcky; Účetnictví; První koncentrický okruh; Obchodní akademie; Hodnocení učebnice
Název práce: Evaluation of accounting book for business academy
Autor(ka) práce: Hrazdilová, Eva
Vedoucí práce: Berková, Kateřina
Oponenti práce: Nýčová, Martina
The bachelor thesis analyses and evaluates the development of the first part of accounting textbooks for business academies from the years 2013 to 2016, produced by Štohl Publishing House. The theoretical part of the thesis deals with textbook theory and classifies it among other didactic aids used in teaching. It also focuses on organizing the curriculum in the first concentric sphere of the accounting subject matter. The practical part of the bachelor thesis analyses the selected textbooks and evaluates them from the point of view of didactic facilities according to Jan Průchas methodology. Finally, based on the results, my own proposals and recommendations for the improvement of the textbook are prepared.
Klíčová slova: Accounting; Teaching aids; Business academy; The first concentric sphere; Evaluation of a textbook

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Vzdělávání v ekonomických předmětech
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra didaktiky ekonomických předmětů