Analýza rizik a jejich řešení v procesu výroby

Název práce: Analýza rizik a ich riešenie v procese výroby
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca sa venuje analýze rizík a spôsobom ich riešení vo výrobnom procese. Jej hlavným prínosom je zlepšenie návrhu výrobného procesu vzduchotechnických systémov spoločnosti Lindab s. r. o. Práca podáva komplexný prehľad metódy FMEA s jej prvkami zameranými na zlepšovanie procesov, identifikuje riziká vo výrobe, ich dopady, príčiny, úrovne významu, výskytu a odhalenia. Delí sa na teoretickú a praktickú časť. K predkladanej práci bola využitá zahraničná odborná literatúra a poznatky z odbornej praxe vo spoločnosti Lindab s. r. o. uskutočnenej behom štúdia na Vysokej škole ekonomickej v Prahe.
Klíčová slova: Zlepšovanie procesov; Výroba; Management kvality; FMEA
Název práce: Analýza rizik a jejich řešení v procesu výroby
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce se věnuje analýze rizik a způsobům jejich řešení ve výrobním procesu. Její hlavním přinosem je zlepšení návrhu výrobního procesu vzduchotechnických systémů společnosti Lindab s. r. o. Práce podává komplexní přehled metody FMEA s jejími prvkami zaměřenými na zlepšování procesů, identifikuje rizika ve výrobě, jejich dopady, příčiny, úrovně významu, výskytu a odhalení. Dělí se na teoretickou a praktickou část. K předkládané práci byla využita zahraniční odborná literatura a poznatky z odborné praxe ve společnosti Lindab s. r. o. uskutečněné během studia na Vysoké škole ekonomické v Praze.
Klíčová slova: FMEA; Management kvality; Výroba; Zlepšování procesů
Název práce: Analysis of risks and their solutions in the production process
Jazyk práce: Slovensky
The thesis deals with the analysis of risks and ways of their solutions in the production process. Its main contribution is the design improvement of the production process of air conditioning systems in Lindab s. r. o. The thesis provides a comprehensive overview of the FMEA method with its elements aimed at process improvements, identifications of production risks, their causes, levels of severity, occurrence and detection. It is divided into a theoretical and practical part. The thesis is based on foreign literature and findings from research internship carried out in Lindab s. r. o. during studies at University of Economics, Prague.
Klíčová slova: FMEA; Process Improvement; Quality Management; Production

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská