Budování značky zaměstnavatele u IT firem v České republice

Autor(ka) práce: Kosinová, Barbora
Vedoucí práce: Legnerová, Kateřina
Oponenti práce: Stříteský, Marek
Cílem této práce je identifikovat a vyhodnotit nejvhodnější a nejefektivnější nástroje pro budování značky zaměstnavatele, jak na vnějším trhu práce, tak i mezi zaměstnanci. Teoretická část práce je zaměřena na teorii značky a konceptu značky zaměstnavatele, který se v současné době na základě vývoje trhu práce nejen v České republice, stává čím dál více aktuálním tématem. Metodika práce se skládá jednak z analýzy veřejně dostupné odborné literatury zabývající se tímto tématem a zároveň analýzou dobré praxe dvou vybraných technologických společností v České republice, které splňují předem stanovená kritéria. Součástí praktické části je i dotazník vnímaní značky zaměstnavatele mezi IT veřejností. Závěr práce je věnován shrnutí teoretických a praktických znalostí do tzv. průvodce budováním značky zaměstnavatele pro začínající IT firmy.
Klíčová slova: Značka; Informační technologie; Personální marketing; Employer branding
Název práce: Employer Branding of IT companies in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Kosinová, Barbora
Vedoucí práce: Legnerová, Kateřina
Oponenti práce: Stříteský, Marek
The aim of the master thesis is to identify and evaluate the most appropriate and effective tools to build employer brand both externally and among employees. The theoretical part is focused on a brand theory and a concept of employer branding which, based on the labor market development not only in the Czech Republic, becomes more relevant. The methodology of the thesis consists of an analysis of the relevant scientific literature and an analysis the good practice of two selected technology companies in the Czech Republic that meet defined criteria. In the practical part a questionnaire was conducted in order to explore the perception of the employer brand among the IT public. The conclusion of the thesis is devoted to summarizing the theoretical and practical knowledge into a guide that provides important insights for IT start-up companies when building an employer brand.
Klíčová slova: Brand; Information technologies; HR marketing; Employer branding

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská