Finanční analýza společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s

Autor(ka) práce: Čech, Ondřej
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Staňková, Anna
Bakalářská práce na téma Finanční analýza společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s. je rozdělena na dvě části, metodickou a praktickou. Metodická část se zabývá podstatou a účelem finanční analýzy společně s jejími zdroji. Dále horizontální a vertikální analýzou a rozdílovými a poměrovými ukazateli rentability, likvidity, aktivity a zadluženosti. Na závěr metodické části jsou představeny bonitní a bankrotní modely. V praktické části je tato metodika aplikována na analyzovanou společnost v účetních obdobích končících v letech 2012 až 2016.
Klíčová slova: bonitní modely; rozdílové ukazatele; absolutní ukazatele; finanční analýza; bankrotní modely; poměrové ukazatele
Název práce: Financial analysis of Plzeňský Prazdroj, a.s
Autor(ka) práce: Čech, Ondřej
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Staňková, Anna
The bachelor thesis Financial analysis of a company Plzeňský Prazdroj, a.s. is divided into two logical parts, methodical and practical. The methodical part provides basic informations about principles and purposes of financial analysis together with its sources. Further the horizontal and vertical analysis and the differential and ratio indicators of profitability, liquidity, aktivity and indebtedness. At the conclusion of the methodical part credit and bankruptcy models are presented. In the practical part this methodology is applied to the analyzed company in accounting periods ending in years from 2012 to 2016.
Klíčová slova: bancruptcy models; credit models; ratio indicators; differential indicators; financial analysis

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku