Dlouhodobý hmotný majetek dle českých účetních předpisů a IFRS

Název práce: Dlouhodobý hmotný majetek dle českých účetních předpisů a IFRS
Autor(ka) práce: Šulc, Tomáš
Vedoucí práce: Ašenbrenerová, Petra
Oponenti práce: Roubíčková, Jaroslava
V této bakalářské práci budu porovnávat české účetní předpisy s mezinárodními standardy účetního výkaznictví (IFRS), přičemž se zaměřím na účtování o dlouhodobém hmotném majetku. Tuto problematiku zpracuji nejprve z pohledu české legislativy a poté se zaměřím na rozdíly, které vyplývají ze standardů mezinárodních. Tuto komparaci dále podpořím případovou studií, ve které z účetních případů fiktivní firmy sestavím finanční výkazy tvořené dle obou zmíněných norem a tyto výkazy dále zanalyzuji. Z výsledků práce je patrné, že metody užívané mezinárodními standardy účetního výkaznictví jsou v mnoha ohledech preciznější a podávají věrnější obraz o hospodaření účetní jednotky.
Klíčová slova: Mezinárodní standardy účetního výkaznictví; České účetní předpisy; Finanční účetnictví; Dlouhodobý hmotný majetek
Název práce: Tangible fixed assets according to Czech accounting regulations and IFRS
Autor(ka) práce: Šulc, Tomáš
Vedoucí práce: Ašenbrenerová, Petra
Oponenti práce: Roubíčková, Jaroslava
In this bachelor thesis I will compare Czech accounting regulations with International Financial Reporting Standards (IFRS), focusing on accounting about tangible fixed assets. First of all, I will work out this issue from the point of view of Czech legislation, thereafter I will focus on differences arising from the international standards. This comparison will be supported by a case study in which I will make up and analyze financial statements according to both standards. These statements will be formed by accounting transactions in a fictitious company. From the results of this thesis it is evident that methods used by International Financial Reporting Standards are more precise in many cases and they also give more faithful view of economic transactions of the accounting entity.
Klíčová slova: International Financial Reporting Standards,; Czech accounting regulations; Financial accounting; Tangible fixed assets

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 13. 2. 2017