Reporting socio-ekonomických dat pomocí nástroje R Markdown

Autor(ka) práce: Sládek, David
Vedoucí práce: Sobíšek, Lukáš
Oponenti práce: Procházka, Jiří
Tato bakalářská práce přináší pohled na nástroj R Markdown a to jak z pohledu teoretického fungování, tak i jako průvodce pro nové uživatele tohoto systému. Vlastní popis funkcionalit tohoto nástroje je demonstrován přímo na této práci, která je pomocí R Markdown kompletně napsána. Druhá část práce se zabývá možností kvantifikovat sílu víry věřících osob v několika evropských zemích a porovnávání této síly mezi nimi. K tomuto účelu jsou využívány základní nástroje kontingenční analýzy. V průběhu práce byly shledány odlišné tendence síly víry mezi některými státy.
Klíčová slova: síla víry; reporting; R Markdown; R; kontingenční analýza
Název práce: Reporting of socioeconomic data using R Markdown
Autor(ka) práce: Sládek, David
Vedoucí práce: Sobíšek, Lukáš
Oponenti práce: Procházka, Jiří
This bachelor thesis does theoretical as well as practical research in R Markdown tool. The practical part should serve as a guide for new users of this system. The description of features of this tool is shown directly at this thesis, because it is completely written in R Markdown. The second part investigates the possibility of quantification of religious belief's strength in several European countries and comparison of this belief among them. For this purpose has been used basic tools of contingency analysis. The results show different tendencies of strength of belief among some countries.
Klíčová slova: contingency analysis; strength of belief; reporting; R Markdown; R

Studijní program / obor: Kvantitativní metody v ekonomice/Statistika a ekonometrie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra statistiky a pravděpodobnosti