Role HR při akvizici v mezinárodní společnosti

Název práce: The Role of Human Resources during Acquisition in an International Company
Autor(ka) práce: Andriianova, Anastasiia
Vedoucí práce: Brunet-Thornton, Richard
Oponenti práce: Čech, Pavel
Jazyk práce: English
The topic of this thesis is dedicated to Human Resources role during a corporate acquisition in the company. The author has 3 years of HR experience from an international company that contributes to better understanding and clearer insight. Recently, acquisitions occur frequently, and companies do not always pay the appropriate attention to Human Resource issues that in turn, cause the decline of morale and culture. This results in the loss of key talent. In addition, this costs the company its reputation and possible decrease in profit. One can obtain the best technologies, but will not be able to succeed without employees who are satisfied with their employer and are dedicated to their job. The thesis is divided in two sections. In the first section, the author collects the most relevant knowledge from academic and business sources related to the topic. In the second section, the role of Human Resources during the turbulent time of acquisition is explored based on the example of one international company. The author describes the culture in this company, and also how the HR structure changed to be able to serve corporate objectives after the acquisition. Two surveys are conducted in this company among HR leaders and employees from Prague office. Based on the analysis of the surveys, author own observations and informal interviews with senior HR professionals, the author proposes valuable recommendations and suggestions for the most critical areas in which HR responsibilities are fundamental.
Klíčová slova: Human Resources; Acquisition; Culture
Název práce: Role HR při akvizici v mezinárodní společnosti
Autor(ka) práce: Andriianova, Anastasiia
Vedoucí práce: Brunet-Thornton, Richard
Oponenti práce: Čech, Pavel
Jazyk práce: English
Tato diplomová práce se zabývá hodnocením roli HR oddělení během akvizice dvou společnosti. Autorka má tříletou zkušenost v oblasti řízení lidských zdrojů v mezinárodní společnosti. Tato zkušenost ji pomohla lépe pochopit zkoumanou problematiku a popsat ji v této práci. Většina firem na současném trhu práce nevěnuje náležitou pozornost otázkám lidských zdrojů v době akvizice, což může způsobit pokles morálky a pracovní kultury v dané společnosti. Taková situace může vést ke ztrátě lidských talentů, a navíc stát společnost za její pověst a dokonce i zisk. Firma může získat nejlepší technologie na trhu, ale nikdy nebude úspěšná bez spokojených zaměstnanců. Diplomová práce se skládá z teoretické a praktické části. V první části autorka shromažďuje nejdůležitější znalosti z akademických zdrojů a ekonomických časopisů souvisejících s daným tématem. Ve druhé části autorka zkoumá role HR během turbulentního období akvizice na příkladě jedné mezinárodní společnosti. Autorka popisuje kulturu této společnosti, a jak se změnila vnitřní struktura HR, aby mohla sloužit podnikovým cílům po akvizici. V rámci tohoto výzkumu se uskutečňují dva průzkumy mezi HR a zaměstnanci pražské pobočky této společnosti. Na základě analýzy průzkumů, vlastních zkušenosti autorky a neformálních rozhovorů s HR odborníky, autorka navrhuje praktické doporučení v nejdulezitejších oblastech akvizice, za které jsou zodpovědné HR.
Klíčová slova: řízení lidských zdrojů; akvizice; kultura

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu