Vývoj českého pojistného trhu z pohledu životního pojištění

Název práce: Vývoj českého pojistného trhu z pohledu životního pojištění
Autor(ka) práce: Vazačová, Zuzana
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Mazáček, David
Diplomová práce analyzuje vývoj českého pojistného trhu z hlediska životního pojištění v posledních 8 až 10 letech. Práce je rozdělena do 4 kapitol. V práci jsou vymezeny teoretické pojmy týkající se životního pojištění a pojistného trhu. Dále jsou popsány vývojové ukazatele pojistného trhu, podrobněji je jich charakterizováno šest. V neposlední řadě jsou vysvětleny vnější a vnitřní faktory, které mají dopad na vývoj životního pojištění v České republice. Větší pozornost je věnována těm, které aktuálně působí na český pojistný trh. Poslední kapitola se věnuje současným vývojovým trendům v oblasti životního pojištění. Kapitola také zahrnuje rozhovory a shrnutí možného budoucího vývoje pojistného trhu.
Klíčová slova: životní pojištění; pojistný trh; úrovňové ukazatele; vnitřní a vnější faktory; Solvency II
Název práce: Development of the Czech insurance market from the point of view of the life insurance
Autor(ka) práce: Vazačová, Zuzana
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Mazáček, David
This thesis analyzes the development of the Czech insurance market from the point of view of the life insurance in the last 8 to 10 years. The thesis is divided into 4 chapters. The thesis defines the theoretical concepts of life insurance and insurance market. The development indicators of the insurance market are described, more precisely are characterized six of them. Last but not least, external and internal factors that have an impact on the development of life insurance in the Czech Republic are explained. Greater attention is paid to those who are currently active on the Czech insurance market. The last chapter focuses on current trends in life insurance. The chapter also includes interviews and a summary of possible future developments in the insurance market.
Klíčová slova: Life insurance; Insurance market; level indicators; internal and external factors; Solvency II

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví