Postavení a funkce personálního útvaru ve firmě

Název práce: Postavenie a funkcie personálneho oddelenia vo firme
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca sa zaoberá postavením a funkciami personálneho útvaru v spoločnosti adidas ČR s.r.o. Podstatnou časťou práce je analýza toho, ako vnímajú zamestnanci spoločnosti personálny útvar a analýza spätnej väzby k personálnym činnostiam. Teoretická časť popisuje poznatky k vývoju personálnej práce a k personálnym činnostiam, tiež uvádza teoretické znalosti a návody k zmene vnímania role personalistov ako prostredníkov k zvýšeniu konkurencieschopnosti organizácií. Praktická časť skúma vnímanie personálneho útvaru zamestnancami a spracúva spätnú väzbu na personálne činnosti v analyzovanej spoločnosti. V práci sú využité metódy on-line dotazníka smerovaného k radovým zamestnancom firmy a osobného rozhovoru s manažérmi spoločnosti. V závere práce sú vymedzené možnosti na zlepšenie súčasného vnímania personálneho útvaru a jeho činností spolu s návrhmi a odporúčaniami pre potenciálne zmeny.
Klíčová slova: spätná väzba; personálne činnosti; ľudské zdroje; HR; personálny útvar
Název práce: Postavení a funkce personálního útvaru ve firmě
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce se zabývá postavením a funkcemi personálního útvaru ve společnosti adidas ČR s.r.o. Podstatnou částí práce je analýza toho, jak vnímají zaměstnanci společnosti personální oddělení a analýza zpětné vazby k personálním činnostem. Teoretická část popisuje poznatky o vývoji personální práce a personálních činností, také uvádí teoretické znalosti a návody k změně vnímání role personalistů jako prostředníků k zvyšování konkurenceschopnosti organizací. Praktická část zkoumá vnímání personálního útvaru zaměstnanců a zpracovává zpětnou vazbu na personální aktivity v analyzované společnosti. V práci jsou využity metody on-line dotazníku směřující k řádovým zaměstnancům firmy a osobní rozhovory s manažery společnosti. V závěru práce jsou vymezené možnosti pro zlepšení současného vnímání personálního útvaru a jeho činností spolu s návrhy a doporučeními pro potenciální změny.
Klíčová slova: personální útvar; personální činnosti; zpětná vazba; lidské zdroje; HR
Název práce: Position and functions of personnel department in a company
Jazyk práce: Slovensky
This master thesis is focused on a position and functions of personnel department in the company adidas ČR s.r.o. The important part of the thesis is analysis of the employees perception of the personnel department in the company and the analysis of feedback on personnel activities. The theoretical part describes the findings about evolution of personnel work and personnel functions, it also provides the knowledge and instructions how to change the role of human resource professionals in organizations in order to meet the competitive challenges of today and tomorrow. The practical part is dealing with the topic of perception of human resources department and it works with the output from feedback on personnel activities in the company. In the thesis, there were used methods of personal interviews with the company managers and on-line questionnaire for the employees. As an output of the thesis, there were identified the opportunities for the improvement of the current perception of the human resources department and its functions together with some recommendations and guidelines for potential changes and improvements.
Klíčová slova: HR; human resources; personnel department; feedback; personnel functions

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra personalistiky