Odložená daň v účetních závěrkách českých společností

Název práce: Odložená daň v účetních závěrkách českých společností
Autor(ka) práce: Suková, Anna
Vedoucí práce: Skálová, Jana
Oponenti práce: Singerová, Jana
Předkládaná bakalářská práce je zaměřena na účetní kategorii odložená daň v pojetí české účetní legislativy. Teoretická část v ucelené formě shrnuje dosavadní poznatky o problematice odložené daně. Interpretovány jsou pojmy splatná a odložená daň, trvalý a přechodný rozdíl. Dále je nastíněn historický vývoj odložené daně, metody zjištění, nejběžnější tituly vedoucí k jejímu vzniku, výpočet, účtování, inventarizace a vykazování v účetní závěrce. V praktické části je provedena analýza odložené daně v účetních závěrkách vybraných společností. Cílem práce je vytvořit souhrnný zdroj informací k této problematice.
Klíčová slova: odložená daň; odložená daňová pohledávka; přechodné rozdíly; závazková metoda rozvahového přístupu; splatná daň; odložený daňový závazek
Název práce: Deferred Tax in the Financial Statements of Czech Companies
Autor(ka) práce: Suková, Anna
Vedoucí práce: Skálová, Jana
Oponenti práce: Singerová, Jana
This bachelor thesis is focused on the accounting category deferred tax in the Czech accounting legislation. The theoretical part summarizes current knowledge of deferred tax issue. Interpreted are terms such as current and deferred tax, permanent and temporary difference. Furthermore, the thesis deals with the historical development of the deferred tax, methods of determination, the most common reasons leading to its creation, calculation, accounting, inventory and reporting in the financial statements. In the practical part, the deferred tax analyzes is carried out in the financial statements of selected companies. The aim of this thesis is to create a comprehensive source of information on this issue.
Klíčová slova: deferred tax asset; deferred tax; current tax; deferred tax liability; income statement liability method ; temporary differences

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 5. 5. 2016