Motivace a stabilizace zaměstnanců v malé firmě

Název práce: Motivace a stabilizace zaměstnanců v malé firmě
Autor(ka) práce: Zejdová, Petra
Vedoucí práce: Dvořáková, Zuzana
Oponenti práce: Cetkovský, Pavel
Tato diplomová práce je zaměřena na dvě oblasti řízení lidských zdrojů, kterými jsou motivace a stabilizace zaměstnanců a na vztah mezi nimi. Cílem diplomové práce je prostřednictvím vlastního dotazníkového šetření a sběru interních dat společnosti analyzovat strukturu a kvalitu řízení motivace a stabilizace zaměstnanců v konkrétní společnosti. Dotazníkové šetření je zaměřeno především na identifikaci motivačního profilu zaměstnanců společnosti a faktorů, které pozitivně ovlivňují jejich pracovní spokojenost. Z provedené analýzy jsou následně vyvozeny relevantní závěry a vytvořeny návrhy na posílení či stabilizaci silných stránek a oslabení slabých stránek společnosti v oblasti motivace a stabilizace zaměstnanců. Výstupy diplomové práce budou složit především vedení společnosti pro zlepšení kvality řízení lidských zdrojů ve sledovaných oblastech a ke stabilizaci zaměstnanců.
Klíčová slova: stabilizace; pracovní spokojenost; fluktuace; motivace
Název práce: Motivation and Stabilization of Employees in s Small Company
Autor(ka) práce: Zejdová, Petra
Vedoucí práce: Dvořáková, Zuzana
Oponenti práce: Cetkovský, Pavel
This Master´s Thesis is focused on two areas of human resource management which are motivation and stabilization of employees and the link between them. The aim of my Master´s Thesis is to analyze the structure and quality of management of employee motivation and stabilization in a particular company through my own questionnaire survey and internal company data collection. The questionnaire survey is mainly focused on identifying motivation profiles of the company's employees and factors that have a positive impact on their job satisfaction. Thanks to analysis, the relevant conclusions and suggestions are made to strengthen or stabilize the company's strengths and reduce their weaknesses in area of motivation and stabilization management. The outputs of my Master´s Thesis can be used by the company management in order to improve the quality of human resources management and stabilize company's employees.
Klíčová slova: stabilization; motivation; job satisfaction; employee turnover

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra personalistiky