Marketingová komunikace ICT integrátora

Autor(ka) práce: Šilhavá, Kateřina
Vedoucí práce: Stříteský, Václav
Oponenti práce: Zloch, Tomáš
Cílem diplomové práce je na základě analýzy komunikačních aktivit vybrané ICT organizace navrhnout doporučení pro další období. Dalším cílem je zhodnocení ICT trhu od 90. let na základě expertních rozhovorů a identifikovat jeho budoucí vývoj. Diplomová práce se zabývá charakteristikou specifik řízení marketingové komunikace na trzích B2B. Zpočátku se věnuje B2B trhu jako takovému a porovnává jej s trhem B2C. Dále jsou představeny komunikační aktivity, které jsou využívány na českém firemním trhu. Jmenovitě se jedná o reklamu, podporu prodeje, PR, direct marketing, sponzoring a event marketing, osobní prodej, veletrhy, výstavy a digitální média. Praktická část je věnována vybrané ICT společnosti a jejím konkurentům. Dále se soustředí na charakteristiku ICT trhu v České republice. Zmapování a analýza ICT trhu v ČR byla podpořena uskutečněním expertního výzkumu. Závěr práce hodnotí komunikační aktivity vybrané ICT společnosti. Na základě výsledků analýzy jsou navržena praktická doporučení pro další orientaci marketingové komunikace společnosti.
Klíčová slova: B2B marketing; ICT trh; Marketingová komunikace; B2B trh
Název práce: Marketing Communication of ICT Integrator
Autor(ka) práce: Šilhavá, Kateřina
Vedoucí práce: Stříteský, Václav
Oponenti práce: Zloch, Tomáš
The aim of this thesis is to recommend communication practices drawn from the analysis of the ICT organization and its marketing communication activities. The subsequent objective is to examine ICT market since 90's and to identify its future growth. The thesis studies the specifics of marketing communication whiten the B2B field. The first part appraises B2B market as such which is then compared with B2C market. Additionally, the work introduces communication activities employed to the Czech market place. It mostly considers the advertising, sales support, promotion, direct marketing, sponsorship and event marketing, personal sale, trade shows, exhibitions and digital media. The practical part assesses the given ICT organization and its leading competition. This part also evaluates the characteristics of ICT market in Czech Republic. The mapping and analysis of ICT market in Czech Republic was underpinned by the primary qualitative research. The final part evaluates the communication activities of chosen company. It then concludes with the potential practical recommendations drawn from the analysis results.
Klíčová slova: B2B marketing; Marketing communication; ICT market; B2B market

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská