Cenová strategie vybraného sportovního areálu

Název práce: Cenová strategie vybraného sportovního areálu
Autor(ka) práce: Hrouda, Tomáš
Vedoucí práce: Zamazalová, Marcela
Oponenti práce: Vrbová, Zuzana
Hlavním cílem diplomové práce je porovnat současné ceny pronájmu hodin v tenisové hale s cenami stanovenými dle marketingové teorie. Teoretická část vychází z poznatků o marketingu služeb a poté se zabývá cenovou strategií a cenami obecně. Praktická část práce využívá postup pro stanovení cen produktů na příkladu tenisové haly. Doporučená cena vychází ze tří hlavních faktorů. Faktory jsou poptávka po produktu, náklady spojené s provozem tenisové haly a nejbližší konkurenti. V diplomové práci je využito dotazování, SWOT analýzy a dalších metody. V závěru praktické části je navržena nová cena, která již odpovídá výsledkům výzkumu. Kromě základní ceny pronájmu hodin v tenisové hale, jsou autorem práce navrženy další návrhy a doporučení v oblasti cen pro nadcházející sezónu.
Klíčová slova: Cenová strategie; Marketingový výzkum; Sportovní areál; Cena; Služby
Název práce: Price strategy of the chosen sports centre
Autor(ka) práce: Hrouda, Tomáš
Vedoucí práce: Zamazalová, Marcela
Oponenti práce: Vrbová, Zuzana
The main goal of this diploma´s thesis is to compare current prices of tennis hall with prices assembled by marketing theory. The theoretical part of the thesis is based on knowledge of marketing in services and then summarises price strategy and the theory of prices. The practical part uses the procedure for determining the price on the example of tennis hall. Recommended price is primarily based on three main factors. These factors are demand for the product, identified costs and close competitors. Questioning, SWOT analysis and other methods are used. New price, which corresponds with research and used methods, is established at the end of the practical part of the master´s thesis. The author of the thesis proposes further suggestions and recommendations for pricing in upcoming winter tennis season in addition to the basic price in afternoon time zone.
Klíčová slova: Sports centre; Services; Price; Price strategy; Marketing research

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra marketingu