Spolupráce externího a interního auditu a její přínosy

Název práce: Spolupráce externího a interního auditu a její přínosy
Autor(ka) práce: Cao, Van Anh
Vedoucí práce: Dvořáček, Jiří
Oponenti práce: Zádamský, Jakub
Diplomová práce se zabývá spoluprací externího a interního auditu a její přínosy pro danou organizaci a všechny zainteresované strany. Teoretická část se nejprve zabývá historií externího a interního auditu v Evropě, Spojených státech amerických a v České republice. Další kapitoly se věnují samotným definicím, posláním a přínosy externího a interního auditu. Diplomová práce se také věnuje legislativnímu rámci daného auditu, jak českému právnímu rámci , tak mezinárodnímu. Praktická část práce se věnuje externímu a internímu auditu ve dvou organizacích, tím je Vysoka škola ekonomická škola v Praze a společnost ČEZ a.s. Tyto organizace byly vybrány s úmyslem porovnaní přínosů externího a interního auditu v odlišných organizacích, jak svou hlavní činností , tak i velikostí organizace.
Klíčová slova: externí audit, interní audit; Mezinárodní auditorské standardy, ; Mezinárodní legislativní rámec profese interních auditorů
Název práce: Cooperation of the external and internal audit and its benefits
Autor(ka) práce: Cao, Van Anh
Vedoucí práce: Dvořáček, Jiří
Oponenti práce: Zádamský, Jakub
The thesis is focused on cooperation between external and internal audit and its benefits for the selected organisation and all concerned parties. Theoretical part deals at the beginning with the history of external and internal audit in Europe, United states of America and Czech republic. Other chapters are dedicated to the definitions, mission and contribution of external and internal audit. The thesis also deals with the czech and international legislation in the field of the analyzed audit. The practical part is focused on external and internal audit in two organisations, more specifically the University of economics in Prague and company ČEZ. Those organisations were selected with the intent of making a comparison of the contribution of the audits in different institutions, when it comes to the nature of business and size.
Klíčová slova: Code of Ethics,; external audit, internal audit , ; International Standards on Auditing, International Professional Practices Framework

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie