Analýza mezd a platů v Pardubickém kraji

Název práce: Analýza mezd a platů v Pardubickém kraji
Autor(ka) práce: Hanuš, Pavel
Vedoucí práce: Löster, Tomáš
Oponenti práce: Šimpach, Ondřej
Tato bakalářská práce se zabývá zkoumáním změn příjmů ekonomicky aktivního obyvatelstva v daném regionu. Hlavním cílem práce je analýza mzdové a platové sféry obyvatel v Pardubickém kraji a porovnání velikosti mezd a platů podle jednotlivých kategorií. Těmi jsou věkové skupiny, pohlaví, nejvyšší dosažené vzdělání a typ profese. Dílčím cílem je snaha o predikci vývoje hodinového výdělku pomocí vhodně zvolených statistických metod. Hlavním přínosem této práce je poskytnutí souhrnného přehledu o velikosti příjmů osob v Pardubickém kraji za rok 2015 a 2016.
Klíčová slova: exponenciální vyrovnávání; mzdy a platy; časové řady; medián hodinového výdělku; medián hrubého měsíčního výdělku
Název práce: Analysis of Wages and Salaries in the Pardubice Region
Autor(ka) práce: Hanuš, Pavel
Vedoucí práce: Löster, Tomáš
Oponenti práce: Šimpach, Ondřej
This bachelor thesis deals with the study of changes in income of the economically active population in the given region. The main aim of the thesis is to analyze the wage and salary sphere of the population in the Pardubice region and to compare the size of wages and salaries by category. These include age groups, gender, highest education and type of profession. The partial aim is to predict the evolution of hourly earnings using appropriately selected statistical methods. The main benefit of this thesis is to provide a comprehensive overview of the size of the personal income in the Pardubice region for 2015 and 2016.
Klíčová slova: exponential smoothing; median gross monthly earnings; median hourly earnings; wages and salaries; times series

Studijní program / obor: Kvantitativní metody v ekonomice/Statistické metody v ekonomii
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra statistiky a pravděpodobnosti