Centralizované zadávání veřejných zakázek obcemi

Název práce: Centralizované zadávání veřejných zakázek obcemi
Autor(ka) práce: Škvařilová, Karolina
Vedoucí práce: Sedmihradská, Lucie
Oponenti práce: Tománková, Ivana
Veřejné zakázky, jakožto forma veřejných nákupů zboží a služeb skrze soukromý sektor, jsou stále tématem současnosti. Tyto vládní výdaje jsou regulovány ze strany Evropské unie s cílem úspory veřejných výdajů, například pomocí centralizovaného způsobu zadávání veřejných zakázek. Práce je zaměřena na konkrétní, centralizovanou veřejnou zakázku,Poskytování mobilních služeb elektronických komunikací, ve které vystupuje hlavní město Praha jako centrální zadavatel a městské části hlavního města jako podřízení zadavatelé. Dochází zde k charakteristice zadávání veřejných zakázek skrze centralizovaný způsob a na základě případové studie městských částí hlavního města Prahy k identifikaci výhod a nevýhod využití tohoto způsobu a formulování doporučení centrálnímu zadavateli pro vyšší úspěšnost budoucí veřejné zakázky.
Klíčová slova: Veřejná zakázka; centrální nákup; služba; mobilní; telekomunikace; komodita; decentralizační teorém; dodavatel; zadavatel; centralizace
Název práce: Centralized public procurement by municipalities
Autor(ka) práce: Škvařilová, Karolina
Vedoucí práce: Sedmihradská, Lucie
Oponenti práce: Tománková, Ivana
Public procurement, as a form of public purchases of goods and services through the private sector, is still an actual topic. The government expenditures that are related to procurement are regulated by the European Union to save public spending, for example by using centralized procurement. This thesis is focused on a concrete, centralized public procurement called, Provision of mobile electronic communication services, in which the capital city of the Czech republic, Prague, acts as a central contracting authority and the city districts of Prague act as subordinate contracting authorities. There is a characteristic of public procurement through a centralized method and based on the case study of the city districts of the capital city of Prague identifying the advantages and disadvantages of using this method and formulating recommendations to the central contracting authority for higher success of the future public procurement.
Klíčová slova: Public procurement; mobile; telecommunication; commodity; service; supplier; contracting authority; centralization; central purchases; decentralization theorem

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví