Vliv spojování podniků na technickou stránku vedení účetnictví

Název práce: Vliv spojování podniků na technickou stránku vedení účetnictví
Autor(ka) práce: Šubrtová, Lenka
Vedoucí práce: Procházka, David
Oponenti práce: Janhuba, Miloslav
Diplomová práce seznamuje s povinnostmi, náležitostmi, vazbami, souvislostmi a okolnostmi integrace ve vztahu na technickou stránku vedení účetnictví. Přináší informace o motivech, které vedou k rozhodnutí o přeměnách společností, o fázích a zásadách těchto procesů, analyzuje možná rizika, vliv lidského faktoru, možnou problematiku výkaznictví a další praktické aspekty na vedení a správu účetnictví.
Klíčová slova: motivy přeměn; výkaznictví IFRS vs CAS; zaměstnanci a integrace; integrace firem; obecná rizika integrace; spojování účetnictví; přeměny; účetní programy
Název práce: The impact of mergers and acquisition on the technical side of accounting
Autor(ka) práce: Šubrtová, Lenka
Vedoucí práce: Procházka, David
Oponenti práce: Janhuba, Miloslav
The diploma thesis introduces the obligations, details, links, contexts and circumstances of integration in relation to the technical aspects of accounting. It provides information on the motives that lead to decisions about company mergers and acquisitions, the phases and principles of these processes, analyzes possible risks, human factors, potential reporting issues, and other practical aspects of accounting management.
Klíčová slova: general risks of integration; accounting programs; employees and integration; IFRS vs CAS reporting; merger of accounting; integration; mergers and acquisition

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 29. 3. 2016