Analýza kriminality v regionech ČR

Autor(ka) práce: Marková, Markéta
Vedoucí práce: Procházka, Jiří
Oponenti práce: Bílková, Diana
Tato bakalářská práce se zabývá analýzou kriminality v regionech ČR. Data vztahující se k problematice byla získána z webové stránky mapakriminality.cz vedené Policií ČR. Práce je rozdělena do 3 kapitol. První kapitola je zaměřena na obecné seznámení s pojmem kriminalita. Druhá kapitola definuje 3 kraje, které by podle výsledků šetření měly být náchylnější na páchání trestných činů. Třetí kapitola obsahuje použitou metodiku časových řad aplikovanou v dalších třech podkapitolách, které se zabývají detailní analýzou tří subjektivně vybraných trestných činů. Cílem je získat základní informace o stavu kriminality v podobě zvolených trestných činů, zjištění problematických krajů a vytvoření předpovědí zamoření trestnými skutky v jednotlivých krajích pro rok 2017.
Klíčová slova: analýza časových řad; trestný čin; kriminalita
Název práce: Analysis of criminality in regions of the Czech Republic
Autor(ka) práce: Marková, Markéta
Vedoucí práce: Procházka, Jiří
Oponenti práce: Bílková, Diana
This bachelor thesis deals with the analysis of criminality in regions of the Czech Republic. Data related to the issue was obtained from the mapakriminality.cz web site maintained by the Czech Police. The thesis is divided into 3 chapters. The first chapter focuses on the general introduction to the concept of criminality. The second chapter defines three regions which, according to the results of the investigation, should be more prone to commit offenses. The third chapter contains the used time series methodology applied in the other three subchapters, which deal with the detailed analysis of three subjectively selected offenses. The aim is to obtain basic information of criminality in the form of selected offenses, to identify problematic regions and to create predictions of criminality in individual regions for the year 2017.
Klíčová slova: offence; time series analysis; criminality

Studijní program / obor: Kvantitativní metody v ekonomice/Statistika a ekonometrie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra statistiky a pravděpodobnosti