Analýza dotazníkového šetření absolventů magisterského stupně studia na VŠE

Název práce: Analýza dotazníkového šetrenia absolventov magisterského stupňa štúdia na VŠE
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca sa zaoberá analýzou dát z dotazníkového šetrenia absolventov magisterského stupňa štúdia na Vysokej školy ekonomickej v Prahe. Dáta boli získané z dotazníku výskumného projektu Reflex 2010 pod záštitou Strediska vzdelávacej politiky, Univerzity Karlovej v Prahe. Cieľom práce je komparácia uplatnenie absolventov podľa rôznych ukazovateľov. Práca je členená do dvoch častí. Prvá sa zaoberá teoretickým vymedzením a deskripciou testov porovnávajúcich strednú hodnotu a relatívnu početnosť skúmaných znakov, využitých pri analýze. Druhá časť analyzuje a porovnáva uplatnenie absolventov rozdelených podľa fakúlt, pohlavia a miesta uplatnenia. Zámerom práce je aj zhodnotenie dopadu použitia nevalidných testov hypotéz.
Klíčová slova: neparametrické testy; parametrické testy; uplatnenie absolventov; dotazníkové šetrenie; validita testov ; testy relatívnych početností
Název práce: Analýza dotazníkového šetření absolventů magisterského stupně studia na VŠE
Jazyk práce: Slovensky
Bakalářská práce se zabývá analýzou dat z dotazníkového šetření absolventů magisterského stupně studia na Vysoké školy ekonomické v Praze. Data byly získány z dotazníku výzkumného projektu Reflex 2010 pod záštitou Střediska vzdělávací politiky, Univerzity Karlovy v Praze. Cílem práce je komparace uplatnění absolventů podle různých ukazatelů. Práce je členěna do dvou částí. První se zabývá teoretickým vymezením a deskripciou testů porovnávajících střední hodnotu a relativní četnost zkoumaných znaků, využitých při analýze. Druhá část analyzuje a porovnává uplatnění absolventů rozdělených podle fakult, pohlaví a místa uplatnění. Záměrem práce je i zhodnocení dopadu použití nevalidní testů hypotéz.
Klíčová slova: testy relativních četností; uplatnění absolventů; parametrické testy; validita testů; neparametrický testy; dotazníkové šetření
Název práce: Analysis of a questionnaire survey of graduates of the master degree at the University of Economics Prague
Jazyk práce: Slovensky
This bachelor thesis deals with the analysis of the data from the questionnaire survey of the graduates of the master degree at the University of Economics in Prague. The data was obtained from the Reflex 2010 research project under the auspices of the Education Policy Center of Charles University in Prague. The aim of the thesis is to compare the performance of graduates according to various indicators. The work is divided into two parts. The first deals with the theoretical definition and description of tests comparing the mean value and the relative frequency of the investigated features used in the analysis. The second part analyzes and compares the application of graduates broken down by faculty, gender and place of employment. The aim of the thesis is also to evaluate the impact of the use of invalid hypothesis tests.
Klíčová slova: tests of relative abilities; non-parametric tests; parametric tests; validity of tests; questionnaires; graduates employability

Studijní program / obor: Kvantitativní metody v ekonomice/Statistika a ekonometrie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra statistiky a pravděpodobnosti