On-line srovnávače v pojišťovnictví

Název práce: On-line srovnávače v pojišťovnictví
Autor(ka) práce: Slavík, Jakub
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Cibulka, Jakub
Bakalářská práce se zabývá problematikou on-line srovnávačů pojištění. Teoretická část práce je věnována významu pojistných produktů, stavbou ceny pojistného, distribučními kanály pojistných produktů, on-line srovnávači samotnými a pojistnými produkty, které na nich lze sjednat. Praktická část práce se zabývá hloubkovou analýzou povědomí, chování a potřeb klientů na trhu on-line srovnávačů a zkušeností klientů se srovnávači, vyhodnocuje priority, proč si sjednávají pojištění tímto způsobem a mapuje výhody pro klienty. Výsledky dotazníkového průzkumu jsou formulovány ve vyhodnocení hypotéz. Závěr shrnuje vlastní poznatky a zhodnocení.
Klíčová slova: dotazníkový průzkum; distribuční kanály; pojistné produkty; on-line srovnávače
Název práce: Online Comparators in Insurance Business
Autor(ka) práce: Slavík, Jakub
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Cibulka, Jakub
This bachelor thesis deals with problems of on-line insurance comparators. The theoretical part is devoted to the importance of insurance products, the pricing of insurance products, distribution channels of insurance products, on-line comparators and insurance products that can be arranged on them. Practical part deals with depth analysis of clients' awareness, behaviour and needs on the market of on-line comparators and the experience of clients with comparators, evaluates priorities, why they arrange insurance in this way and maps benefits to clients. The results of the questionnaire survey are formulated in the hypothesis evaluation. The conclusion summarizes its own findings and evaluation.
Klíčová slova: on-line comparators; questionnaire survey; distribution channels; insurance products

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví