Aktuální trendy v letecké osobní přepravě

Název práce: Aktuální trendy v letecké osobní přepravě
Autor(ka) práce: Fuchs, Jakub
Vedoucí práce: Pernica, Petr
Oponenti práce: Huňak, James
Práce se zabývá nízkonákladovými leteckými společnostmi, jejich vlastnostmi, porovnáním s klasickými leteckými dopravci a jejich historií. Výsledkem je nejen popis a vymezení trendu nízkonákladových společností v rámci leteckého odvětví, ale také trend samotného vývoje těchto dopravců. Součástí praktické studie je tak návrh nové klasifikace společností a porovnání regionů v rámci míry užití nízkonákladového modelu.
Klíčová slova: tradiční letecké společnosti; hybridní letecké společnosti; nízkonákladový strategický model; Nízkonákladové letecké společnosti
Název práce: Contemporary Trends in Air Transport
Autor(ka) práce: Fuchs, Jakub
Vedoucí práce: Pernica, Petr
Oponenti práce: Huňak, James
The thesis describes the features and history of low-cost carriers. It also includes comparison of these carriers and full service carriers. The ambition of the whole thesis is not only to follow the trend of low-cost carriers but also the trend of the development of those carriers. As a result, the part of the study is an analysis of low-cost strategic model and a suggestion of new classification for the low-cost carriers as well as comparison of two region from the same perspective.
Klíčová slova: Low-cost carriers; full service carriers; hybrid carriers; low-cost strategic model

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra logistiky