Příjmy systému zdravotnictví v ČR a Rusku (komparace)

Název práce: Příjmy systému zdravotnictví v ČR a Rusku (komparace)
Autor(ka) práce: Egorova, Anna
Vedoucí práce: Gajdošová, Eva
Oponenti práce: Maaytová, Alena
Bakalářská práce se zabývá financováním zdravotnictví Ruska a České republiky. Česká republika a Rusko se využívají stejný model financování zdravotnictví, založený na veřejném zdravotním pojištění, ale ve financování systémů existuje řada rozdílů. Hlavním cílem bakalářské práce je identifikovat, kvantifikovat a následně porovnat příjmy zdravotních systémů Ruska a České republiky. Úvodní část představuje popis jednotlivých forem a modelů financování zdravotnictví. Druhá a třetí část se zabývají financováním zdravotnictví v Rusku a v ČR se zaměřením na analýzu příjmů z veřejného zdravotního pojištění v letech 2010 až 2016. V poslední části je provedena komparace obou systémů zdravotnictví.
Klíčová slova: model financování; příjmy zdravotnictví; Zdravotnictví; veřejné zdravotní pojištění
Název práce: The revenues of the healthcare systems of Russia and the Czech Republic (comparison)
Autor(ka) práce: Egorova, Anna
Vedoucí práce: Gajdošová, Eva
Oponenti práce: Maaytová, Alena
This bachelor thesis deals with the financing of the Czech and Russian healthcare systems. The Czech Republic and the Russian Federation are both using a mandatory health insurance financing model, but with a variety of differences. The main aim is to identify, quantify and then compare the revenues of the healthcare systems of Russia and the Czech Republic. The preamble presents various methods of financing health care. The second and third part focus on the financing of the healthcare systems in Russia and the Czech Republic with a deep dive into the analysis of the revenues of the mandatory health insurance in the years 2010-2016. The last part is a comparison of the two systems.
Klíčová slova: mandatory health insurance; financing model; revenues of the healthcare system; Healthcare system

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Zdanění a daňová politika
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví