Název práce: Porovnání měr nezaměstnanosti absolventů českých vysokých škol podle různých faktorů
Autor(ka) práce: Ryba, Lukáš
Vedoucí práce: Brázdilová, Michaela
Oponenti práce: Vltavská, Kristýna
Sledování nezaměstnanosti absolventů českých vysokých škol podle různých charakteristik studentů je vhodným podkladem pro hodnocení jejich uplatnitelnosti na trhu práce. Porovnání měr nezaměstnanosti mezi skupinami absolventů tříděných např. dle zaměření, typu studijního programu či pohlaví může být užitečným nástrojem pro zhodnocení aktuálních pracovních příležitostí. Podrobnější analýza měr nezaměstnanosti podle různých faktorů přinese nové poznatky v oblasti zaměstnávání absolventů s vysokoškolským vzděláním. Cílem práce je srovnání měr nezaměstnanosti českých absolventů vysokých škol podle některých jejich klíčových charakteristik a zhodnocení jejich vývoje v čase.
Klíčová slova: Pohlaví; Vysokoškolské vzdělání; Studijní obor; Nezaměstnanost; Absolvent
Název práce: Comparison of unemployment rates of czech university graduates based on various factors
Autor(ka) práce: Ryba, Lukáš
Vedoucí práce: Brázdilová, Michaela
Oponenti práce: Vltavská, Kristýna
Observating unemployment of Czech university graduates while using different characteristics of them is a good foundation for evaluating their employability. Comparing unemployment rates between groups of students sorted for example by a study focus, type of a study program, or a gender can be valuable for evaluating actual work opportunities. Detailed analysis of the unemployment rates by different factors can also bring new knowledge regarding employment of the university graduates. Goal of this thesis is to compare the unemployment rates of the Czech university graduates by some of their key characteristics, and to evaluate the progression of aforementioned characteristics.
Klíčová slova: Field of study; Gender; Graduate; Unemployment; Higher education

Studijní program / obor: Kvantitativní metody v ekonomice/Statistické metody v ekonomii
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra ekonomické statistiky