Vlastní kapitál obchodní společnosti

Název práce: Vlastní kapitál obchodní společnosti
Autor(ka) práce: Hrbková, Lada
Vedoucí práce: Randáková, Monika
Oponenti práce: Černý, Václav
Tato práce se zabývá vlastním kapitálem akciových společností a společností s ručením omezeným. Zaměřuje se na vysvětlení jeho složek a jejich uspořádání v účetní závěrce. Nejrozsáhlejší část práce popisuje možné změny v položkách vlastního kapitálu a legislativu s nimi spojenou. Dále zmiňuje případnou povinnost a ukázku sestavení přehledu o změnách vlastního kapitálu. Praktická část je zaměřena na vyplácení záloh na podíly na zisku v praxi v ČR. Popisuje také postupy změn ve složkách vlastního kapitálu ukázkových firem.
Klíčová slova: kapitál; složky vlastního kapitálu; změny vlastního kapitálu; zálohy na podíl na zisku; podniková podstata; vlastní kapitál
Název práce: Equity of the company
Autor(ka) práce: Hrbková, Lada
Vedoucí práce: Randáková, Monika
Oponenti práce: Černý, Václav
This work deals with the equity of joit-stock companies and limited liability companies. It focuses on explaining its components and arranging them in the financial statements. The most extensive part describes the possible changes in equity and related legislation. It also mentions the obligation and demonstration of a summary of changes in equity. The practical part is focused on payment of advances on profits in practice in Czech Republic. It also describes changes in the equity components of the sample companies.
Klíčová slova: components of equity; changes in equity; corporate nature; capital; advance on profits; equity

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 31. 1. 2017