Název práce: Faktory ovlivňující počet nabízejících v soutěžích o veřejné zakázky v sektoru dodávek
Autor(ka) práce: Kozina, Anastasiia
Vedoucí práce: Pavel, Jan
Oponenti práce: Vaskovskyi, Anton
Tato bakalářská práce se věnuje analýze faktorů, které ovlivňují počet nabídek veřejných zakázek v sektoru dodávek. Hlavním cílem této práce bude zjistit, jak mohou jednotlivé faktory ovlivnit počet zadavatelů při nabídkovém řízení veřejných zakázek. Teoretická část dané práce se zaměří na legislativní stránku oblasti veřejných zakázek a uvede, jak právní úprava rozděluje trh veřejných zakázek v České republice a jaký vliv mají tato rozdělení na celkovou efektivitu veřejných zakázek. V praktické části bude provedena regresní analýza vlivu hlavních faktorů na počet nabídek dodavatelů veřejných zakázek. Na závěr budou navržena doporučení pro řešení skutečných problémů v oblasti veřejných zakázek.
Klíčová slova: počet nabízejících; zadávání veřejných zakázek; veřejné zakázky v sektoru dodávek
Název práce: Factors affecting the number of bidders in procurement auctions in the procurement of goods
Autor(ka) práce: Kozina, Anastasiia
Vedoucí práce: Pavel, Jan
Oponenti práce: Vaskovskyi, Anton
This bachelor thesis deals with the analysis of the factors affecting the number of bidders in the procurement auctions of goods. The main goal of this work will be to find out how the various factors can influence the number of contracting authorities in the tendering of public contracts. The theoretical part of the thesis is focus on the law aspect of the public procurement area and explain how the legislation divides the public procurement market in the Czech Republic and the impact these divisions have on the overall efficiency of public procurement. In the practical part, a regression analysis of the influence of the main factors on the number of bidders is carried out. In the end, recommendations will be proposed to discuss problems in public procurement.
Klíčová slova: procurement of goods; number of bidders; public procurement auctions

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví