Transakce s podnikem z účetního a daňového pohledu

Název práce: Transakce s podnikem z účetního a daňového pohledu
Autor(ka) práce: Fabík, Adam
Vedoucí práce: Skálová, Jana
Oponenti práce: Dvořáková, Dana
Tato diplomová práce se zabývá obecně vymezením obchodního závodu dle českých právních předpisů a aplikované praxe, dále vymezením jednotlivých operací s obchodním závodem a jejich účetních a daňových souvislostí. V této práci je dále rozebírána analýza provedených transakcí s obchodním závodem po rekodifikaci soukromého práva v České republice.
Klíčová slova: Pacht obchodního závodu; Vklad obchodního závodu; Obchodní závod; Prodej obchodního závodu
Název práce: Operations with the enterprise from the accounting and tax view
Autor(ka) práce: Fabík, Adam
Vedoucí práce: Skálová, Jana
Oponenti práce: Dvořáková, Dana
This diploma thesis deals with the general definition of an enterprise according to the Czech legal regulations and applied practice, moreover by the definition of individual possible operations with enterprise and its accounting and tax consequences. In this diploma thesis are also analyzed transactions realized with the enterprises in Czech Republic after the recodification of a private law.
Klíčová slova: contribution of the enterprise; sale of the enterprise; Enterprise; lease of the enterprise

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 21. 9. 2016