Vybrané problémy optimalizace pražské tramvajové sítě

Název práce: Vybrané problémy optimalizace pražské tramvajové sítě
Autor(ka) práce: Benešová, Magdaléna
Vedoucí práce: Mervart, Michal
Oponenti práce: Matoušková, Aneta
Diplomová práce je zaměřena na městkou hromadnou dopravu, konkrétně pak na tramvajovou síť v Praze. V první části práce je představena doprava, především pak ta osobní, její dopravní cesty a dopravní prostředky. V další části je popsána praţská tramvajová síť, její historie od počátku prvních tramvajových tratí aţ po současnost, která je podrobně rozvedena na jednotlivé tramvajové linky, které jsou nyní v provozu. Dále se představuje také přepravní průzkum praţské integrované dopravy z roku 2016. Tyto informace jsou po té vyuţitý pro dva nové návrhy řešení praţské tramvajové sítě. První návrh představuje linkové vedení s pomocí minimálního mnoţství linek a druhý návrh představuje linkové vedení se směrovou nabídkou. Závěrem jsou obě varianty linkového vedení zhodnoceny.
Klíčová slova: tramvaj; linkové vedení; pražská tramvajová síť; směrová nabídka
Název práce: Selected problems of optimization in Prague tram network
Autor(ka) práce: Benešová, Magdaléna
Vedoucí práce: Mervart, Michal
Oponenti práce: Matoušková, Aneta
Master's Thesis is focused on urban public transport, specifically on tram network in Prague. The first part introduces the transport, with focus on personal transport, its transport routes and means of transport. Next part describes Prague tram network, its history from the very beginning of the first tram lines till present and that is broken up into the detail on particular tram lines which are now operated. Further the transportation survey of Prague integrated transport from the year 2016 is introduced. The information from this survey are consequently used for two different drafts on solution of tram network. The first draft suggests tracing the lines with the biggest possible amount of lines while the second one suggests tracing with as many direct offers as possible. The last part of the thesis compares and valuates both suggested drafts.
Klíčová slova: Prague tram network; tram; direct offer; line tracing

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra logistiky