Vývoj cen nemovitostí v Londýně

Vedoucí práce: Cibulka, Jakub
Oponenti práce: Galuška, Jiří
Jazyk práce: English
The subject of this bachelor thesis is to analyze London residential housing market in the period of time from 1995 to 2016. In the first part of the thesis the emphasis is put on the definition of theories related to the topic. It includes the reasons why house prices are worth measuring. Another point of the theory are the economic fundaments which influence the house prices. The main topic and result of this bachelor thesis is a deep analysis of the development of house prices in London. Based on the analysis, in the conclusion, it is enabled to evaluate the stability of the market. It is particularly the problematics of high house prices and affordabulity, which is solved in this document. These topics have become increasingly popular in London, recently. The work concentrates data from many fields, which affect developments housing markets, in one document. Thanks to it, the work provides comprehensibly processed data from statistical authorities such as HM Land Registry or Office for National Statistics including useful comparisons of important fundamentals.
Klíčová slova: property market; house prices; affordability; shortage of supply; London; England
Název práce: Vývoj cen nemovitostí v Londýně
Autor(ka) práce: Svoboda, David
Vedoucí práce: Cibulka, Jakub
Oponenti práce: Galuška, Jiří
Jazyk práce: English
Úkolem této bakalářské práce je analyzovat trh rezidenčních nemovitostí v Londýně během období od roku 1995 do roku 2016. V první polovině práce je kladen důraz na vymezení teorie vztahující se k tématu. To obnáší důvody, pro které se nemovitostí trhy obecně analyzují nebo ekonomické fundamenty, jimiž jsou ceny nemovitostí ovlivňovány. Hlavním tématem a výsledkem práce je hloubková analýza vývoje cen nemovitostí v Londýně za účelem možnosti v závěru práce zhodnotit stabilitu tohoto nemovitostního trhu. Zejména je řešena v současné době Londýňany často skloňovaná problematika stále se zvyšujících cen a snižující se dostupnosti nemovitostí. Práce soustřeďuje data z mnoha odvětví ovlivňujících nemovitostí trhy v jednom dokumentu a nabízí přehledně zpracovaná data od statistických autorit, kterými jsou například HM Land registry nebo Office for National Statistics včetně užitečných porovnání důležitých fundamentů.
Klíčová slova: dostupnost; Londýn; Anglie; nedostatek nabídky; Trh nemovitostí; ceny nemovitostí

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví